wtorek, 7 października 2014

Mørket

Jest 6 rano. Za oknem ciemno , pojedyncze światełka migają na norweskich domkach. Tutaj każdy dom w nocy jest oświetlony. Mimo to mrok jest głęboki:

SD: mrok, ciemność - mørket
Pozostając w mrocznym nastroju puszczam piosenkę z filmu Stoker. To co zobaczyłam na telewizyjnym ekranie w sobotę niezwykle mnie urzekło. Thriller psychologiczny przez duże T. Równie piękny co dziwny montaż. Trzymanie w napięciu do końca i zakończenie, które każe zapytać: co z tym człowiekiem? Dopracowana scena gry na fortepianie ukazująca rozbudzanie pragnień. Przechodzenie przez smugę cienia. I ta metafora polowania. Ech... W starej olbrzymiej posiadłości mieszka pewna rodzina. Ojciec ginie w wypadku samochodowym, a jego jedyna córka mocno to przeżywa. W dniu pogrzebu wprowadza się do nich nigdy nie widziany brat ojca, znany jedynie z opowieści. Zaczyna się dziwna rozgrywka. Wyraziście grająca Mia Wasikowska (wspaniała!); Nicole Kidman, która była dla niej jedynie przeźroczystym tłem (i dobrze taka rola matki w tym filmie) i przystojny choć przerażający Matthew Goode. Polecam lubiącym mocne kino babrzące się w meandrach ludzkiej psychiki.


Owlish english: It 6 am. Outside the window dark, single lights blink on norwegian houses. Here, every house is illuminated at night. Despite this, the darkness is deep:

WoD: dark - mørket

Staying in a dark mood I'm listening a song from the movie Stoker. Bewitching psychological thriller. Sophisticated piano scene showing the awakening desires. Pass through the shadow line. I would recommend. This is a strong movie analyzing the intricacies of the human psyche.


AvE!
Vandrer


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Vandrer dziękuje za wszystkie komentarze. Ceni sobie dyskusję z każdym zainteresowanym:)

AvE!
Vandrer

TOP