niedziela, 30 listopada 2014

DIY: kartka świąteczna

Zaczął się adwent a wraz z nim przygotowania do świąt. Już od tygodnia w każdym norweskim domu świecą się różnego rodzaju lampki i lampeczki. A w oknach możemy dostrzec blask świeczników adwentowych.Jak święta to kartki świąteczne. Lubię sama przygotowywać tego typu rzeczy, ale do tej pory nie miałam zbyt wiele czasu na takie szaleństwa. Teraz mam go wystarczająco i zaczęłam produkcję. W cyklu DIY pokażę Wam jak robię moje kartki. Uwielbiam akwarele, więc namaluję moje kartki. Wy możecie wybrać technikę odpowiednią dla Was - ważne żebyście włożyli w to serce - każda kartka nabierze wtedy unikatowej wartości.Zaczynamy od przygotowania koperty. Szybki szkic małego nisse w rogu koperty. Potem maluję go akwarelami.

                                                              

Następnie szkic właściwej kartki. Aby znaleźć inspiracje możecie przejrzeć internet lub wygrzebać z szuflad stare kartki świąteczne. Na portalach typu pinrest znajdziecie mnóstwo tego typu grafik.


Potem malujemy lineart za pomocą odpowiedniego cienkopisu. Musimy znaleźć cienkopis, który będzie wodoodporny i nie rozmaże się kiedy nałożymy akwarelę. Ja uwielbiam cienkopisy Micron. 


Teraz zaczynamy malowanie. Akwarele mają to do siebie, że nie tolerują błędów. Malowanie zaczynamy od tła stopniowo przechodząc do pierwszego planu.
I tak oto powstaje obrazek.


Kiedy wyschnie wkładamy do koperty i mamy piękną ręcznie robiona kartkę. Dobrze włożyć ją na jakiś czas do książki, żeby się wyprostowała (akwarele wsiąkają w papier i ten się lekko wygina).


English version available soon /Engelsk versjonen som er tilgjengelig snart.
AvE!
Vandrer3 komentarze:

Vandrer dziękuje za wszystkie komentarze. Ceni sobie dyskusję z każdym zainteresowanym:)

AvE!
Vandrer

TOP