czwartek, 13 listopada 2014

Top 10 Disney Sagen: 2. Skjærsilden

Na miejscu drugim naszego rankingu znalazł się najdramatyczniejszy łotr Disneya. Frollo toczony przez piekielny ogień jest nietypowy, niemoralny i urzekający. Dzwonnik z Notre Dame to mój ulubiony film Disneya i jeden z najlepszych musicali jakie miałam okazję słyszeć (Mam na myśli oryginalny francuski musical). 
SD: ogień - brann

Frollo znalazł się na miejscu drugim tylko dlatego, że łotr z pierwszego lepiej brzmi po norwesku. Ale gdybym miała wybierać ulubioną piosenkę Disneya to zdecydowanie jest to Z dna piekieł w wykonaniu Krzysztofa Gosztyły. Elektryzująca.

Miejsce 2. Skjærsilden  (Czyściec) z filmu Ringeren i Notre Dame (Dzwonnik z Notre Dame)


Polska wersja Z dna piekieł kliknij

OE: In second place of our ranking... the most dramatic Disney's villain. Frollo digested by hellfire. He's atypical, immoral and captivating. The Hunchback of Notre Dame is my favorite Disney film and one of the best musical I've ever heard (I mean the original French musical). 
                                                                       WoD: fire - brann

Frollo is on second place just because the villain from first sounds better in norwegian. But 'Z dna Piekieł' (polish version of Hellfire) performed by Krzysztof Gosztyła is my favourite Disney's song. Electrifying

2th Skjærsilden  (Purgatory) from Ringeren i Notre Dame (The Hunchback of Notre Dame)

English verion 'Hellfire' click here.


AvE!
Vandrer4 komentarze:

 1. zdecydowanie mu się nalezy miejsce pierwsze! Ex aequo z Elzą!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniały jest w swoim tragizmie. Elza to inny sort - nie jest łotrem, to dobry bohater, który się nieco pogubił. Na pierwszym będzie nicpoń, który był gotów poświęcić brata byle zdobyć władzę.

  OdpowiedzUsuń
 3. adwokat rzeszów - dobry adwokat rzeszów i okolice

  OdpowiedzUsuń
 4. adwokat rzeszów - dobry adwokat rzeszów i okolice

  OdpowiedzUsuń

Vandrer dziękuje za wszystkie komentarze. Ceni sobie dyskusję z każdym zainteresowanym:)

AvE!
Vandrer

TOP