poniedziałek, 1 grudnia 2014

Dobra czynienie

Dzisiaj słów kilka o dobra czynieniu.

Siedzę przy laptopie wlewając siebie kolejne porcje ciepłej płynnej rozkoszy - porannej kawy. Wstałam dzisiaj przed piątą, więc jest mi to potrzebne. Norweska pogoda bawi się ze mną w gdzie jest zima? Nie ma! Muszę zatem pomyśleć o jakichś przyjemniejszych rzeczach.

W sobotę podczas spaceru po Horten znalazłam 1 koronówkę. Dziurawą monetę musiał zgubić właściciel nie mniej dziurawej kieszeni. Za 1 koronę w Norwegii można mieć co najwyżej reklamówkę jednorazową. Nie mniej jednak uśmiech wywołała. 

Z czym kojarzą się Wam drobne? Mi takie znalezione ze szczęściem. Drugim skojarzeniem są datki wrzucane żebrzącym, a dalej dobroczynność i dobra czynienie. 

SD: dobroczynnoś - veldedighet


Dlatego od 1 koronówki przechodzimy do filmu powstałego w ramach pewnego eksperymentu - Czy pomógłbyś marznącemu dziecku? Przyznam szczerze wzrusza mnie ten krótki filmik. Jest on naprawdę mocnym wezwaniem by nie być obojętnym na potrzeby innych. Norwegowie może mają zimną pogodę, ale serca całkiem ciepłe. Zwłaszcza w święta.English version available soon /Engelsk versjonen som er tilgjengelig snart.

AvE!
Vandrer

PS.: Dzięki darmowym ikonkom, które znalazłam tutaj mogę bardziej uzimowiać moje obecne zdjęcia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Vandrer dziękuje za wszystkie komentarze. Ceni sobie dyskusję z każdym zainteresowanym:)

AvE!
Vandrer

TOP