czwartek, 4 grudnia 2014

Reisekort

Być może ciekawi Was w jaki sposób poruszam się po okolicy? Dokładnie po moim "województwie" Vestfold? A konkretnie jak z Nykirke dostaje się do Horten w którym mam kurs norweskiego:) Odpowiedzią jest Reisekort!

SD: karta podróżna - reisekort

Otóż, żeby poruszać się sprawnie po okolicy musiałam zakupić bilet miesięczny. Bilet, jak wiele rzeczy w Norwegii, można zdobyć przez internet. Wchodzicie na odpowiednią stronę - wpisujecie swój numer personalny albo i nie - wyrażacie chęć posiadania. Po kilku dniach dostajecie list z Waszą własną Reisekort. Kartę rejestrujecie na stronie i doładowujecie co miesiąc (390 NOK). Bajecznie proste. Można śmigać autobusami po całym regionie.
W Norwegii większość, rzeczy załatwia się za pomocą plastikowych kart sprowadzanych z internetu. Wierzcie mi. To bardzo ułatwia życie.


AvE!
Vandrer

4 komentarze:

 1. Hmm, generalnie bardzo fajna sprawa, tylko żeby to wprowadzić trzeba mieć jednego przewoźnika który jest monopolistą, (ten bilet jest tylko na autobusy, czy pociągami i tramwajami w innych/ miastach/województwach też można się poruszać?) W Polsce to poza wszelkiej maści MZK nie przejdzie, prywaciarze nie będą mieć zysku jeśli wszyscy będą stosować te same ceny przy ograniczonym popycie. Jedyne pole do popisu to jakość usług, ale wyższe standardy oznaczaj tez wyższe koszty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mają tam coś takiego jak "kanara" ? Czy żeby drzwi się w autobusie otworzyły to trzeba użyć tej karty ?

   Usuń
  2. Dokładnie tak, bez jednego przewoźnika się nie da. Na tę kartę mam przejazd tylko w ramach mojego województwa.

   Usuń
 2. Owszem, kontrole występują. Ale nie da się wejść do autobusu nie przykładając karty do czytnika:)

  OdpowiedzUsuń

Vandrer dziękuje za wszystkie komentarze. Ceni sobie dyskusję z każdym zainteresowanym:)

AvE!
Vandrer

TOP