sobota, 7 lutego 2015

DIY: pudełkoDo czego potrzebne Ci te śmieci? Vandrer odpowiada: to nie śmieci, to materiały z odzysku. Dzisiaj zaprezentuję Wam co można zrobić z opakowania po masło-margarynie i papieru, w który owinięty był urodzinowy bukiet.

W dzisiejszym odcinku Vandrer pokaże Wam jak z materiałów z odzysku wykonać coś użytecznego. Gotowi? Potrzebujemy:
  1. Opakowania po margarynie, lub maśle. Vandrer wybrał opakowanie po maśle Bremykt - popularne solone norweskie masło (tak, tutaj nie jedzą margaryny tylko solone masło).
  2. Papieru po kwiatach. Nie dostaliście ostatnio, żadnego bukietu owiniętego bibułką? Może macie w domu jakiś niepotrzebny kolorowy papier, ważne żeby był miękki, ale i wytrzymały. Bibułka z kwiatków jest idealna. Gratis dostajecie wstążkę.
  3. Taśmy klejącej zwykłej i ozdobnej.
  4. Karteczek samoprzylepnych.
  5. Nożyczek.
  6. Kreatywności i kubka z kawą.
Pierwszym zadaniem jest dokładne obłożenie pudełka naszą bibułką, tak by do niego przylegała. Taśmą klejącą mocujemy bibułkę do dna pudełka. Unikamy stosowania taśmy na zewnątrz, żeby nie wyglądało to nieestetycznie.
Kiedy już skończymy obkładanie powinniśmy uzyskać, mniej więcej taki efekt. Ta taśma na dnie nie wygląda zbyt korzystnie, prawda? Jest na to sposób.Wykładamy dno dokładnie karteczkami samoprzylepnymi odsieniem pasującymi do naszego papieru. Możemy przymocować je za pomocą ozdobnej papierowej taśmy. Vandrer wybrał taśmę w groszki.Wygląda to całkiem uroczo.
Kolejny etap to przyozdobienie naszego pudełka. Możemy na przykład owinąć je papierową wstążką (też pozyskaną z bukietu). Vandrer w dolnym rogu zaplątał dwie małe kokardki, a koniec wstążki przykleił do dna pudełka. Jaki tego wszystkiego efekt? Śliczne pudełeczko na różnej maści pierdołki.
 AvE! Vandrer
3 komentarze:

Vandrer dziękuje za wszystkie komentarze. Ceni sobie dyskusję z każdym zainteresowanym:)

AvE!
Vandrer

TOP