wtorek, 17 lutego 2015

Sowa w sieci cz. 1: Tydzień z Vandrerem

 

Co robił Vandrer kiedy go nie było na blogu? Myślał o tym gdzie i jak poleci dalej. Jak teraz będą wyglądały Legendy Sowiego Wędrowca?

Vandrer ma za sobą chwilowy intensywny czas życiowo-naukowy z powodu którego musiał porzucić bloga na parę dni. Wraca z nową uporządkowaną wizją. Pół roku pracy nad blogiem (powstał 28 sierpnia) pozwoliło wypracować formuły i tematy, które można dalej rozwijać. Przyjęły one także pewien tygodniowy porządek, którego chce się trzymać. Oto moja wizja blogowego tygodnia.
Poniedziałek #sowite REFLEKSJE
To najbardziej nieokreślona tematycznie kategoria. W poniedziałki na blogu będą pojawiały się posty na dowolne tematy w jakikolwiek sposób związane z Norwegią czy szerzej emigracją. Już wkrótce przeczytacie o tym jak Vandrer zdobył kartę biblioteczną, dlaczego w Norwegii nie można kupić karty telefonicznej incognito oraz co z tymi norweskimi cenami, czy rzeczywiście są takie wysokie?

Wtorek #sowie SMAKI
Vandrer chętnie podzieli się z Wami swoimi przemyśleniami na temat jedzenia. Sowy lubią jeść, zwłaszcza dziwnie wyglądające pasztety z dziećmi na opakowaniu.

Środa #zInternetów
Vandrer dzieli się szpargałami, które wygrzebuje z czeluści Internetów.

Czwartek #sowim OKIEM i UCHEM
Rzecz o tym co Vandrer obejrzał, usłyszał czy przeczytał. Obecnie w cyklu będą pojawiały się głównie recenzje książek w ramach akcji Czytaj z Vandrerem. Jeśli tylko Vandrer obejrzy jakiś emocjonujący film o szeroko pojętej skandynawskiej tematyce, lub usłyszy piosenkę, którą nie będzie mógł się z Wami nie podzielić bądźcie pewni, że przeczytacie o tym w czwartek.

Piątek #SYNESTEZJE 
Vandrer pilnie uczy się norweskiego i obserwuje świat. Skoro łączenie słów i obrazów jest tak naturalne, dlaczego by nie łączyć słów i kolorów? W ramach cyklu Syv fargene i verden zobaczycie świat w sowich kolorach i poznacie nowe norweskie słówka. Będziecie mogli także przeczytać kilka zdań w nowlish czyli sowim norweskim.

Weekend #sowim PIÓREM 
W weekend będziecie mieli okazję zobaczyć co w tym tygodniu wyszło spod zręcznych skrzydeł Vandrerea (#DIY) lub co zmalował tym razem swoimi piórami. 

Posty w poszczególnych kategoriach będą ukazywały się w ten sam dzień tygodnia, ale niekoniecznie co tydzień. Zauważyłam, że nie jestem w stanie stale utrzymywać tempa pisania dobrych postów codziennie, to się po prostu nie udaje. Dlatego raczej ustanowię minimum trzech postów w tygodniu (do minimum nie wlicza się środowy cykl #zInternetów). Myślę, że taki układ pozwoli mi nie zawieść oczekiwań stałych czytelników i nie wypalić się zbyt szybko. 

Żeby ułatwić Wam nawigację zamieściłam poszczególne kategorie w nagłówku strony. Czekam na Wasze uwagi co o tym myślicie:)

Jutro, w drugiej części wpisu Sowa w sieci przedstawię Wam szczegółową listę miejsc w których można znaleźć Vandrera.


AvE!
Vandrer

1 komentarz:

Vandrer dziękuje za wszystkie komentarze. Ceni sobie dyskusję z każdym zainteresowanym:)

AvE!
Vandrer

TOP