środa, 6 maja 2015

Gwardia Szwajcarska gwiżdże w #zInternetów

Japoński dizajn w zInternetów

Środowe #zInternetów czyli gwardia szwajcarska, przemyślenia spod prysznica i gwizdanie, które jest zawsze spoko.


 1. Na zdjęciu naturalny japoński diznajn. Samo patrzenie na takie rzeczy sprawia przyjemność. I te tańczące niedźwiedzie, coś wspaniałego!
 2. Dzisiaj obchodzimy Dzień Gwardii Szwajcarskiej, na pamiątkę jedynej bitwy jaką papiescy ochroniarze stoczyli 6 maja 1527 r. Najemnicy cesarza Karola V najechali wówczas Rzym i zabili 147 ze 189 gwardzistów, ale papież Klemens VII zyskał czas aby uciec i schronić się w zamku Św. Anioła. Patronem Gwardii Szwajcarskiej jest św. Sebastian natomiast ich dewiza brzmi Dzielny i Wierny. Vandrer znalazł dla Was krótki film prezentujący tę formację i pewną grafikę obrazującą różnice między papieżem a gwardzistami, jeśli chodzi o piłkę nożną:)
 3. Znacie Annę Kendrick? Przezabawna osoba i utalentowana aktorka (głównie muzycznie). Vandrer natrafił na jej wideo z głębokimi przemyśleniami spod prysznica. Parodia myśli głębokich, bawi, choć trzeba znać angielski.
 4. Potrzebujcie chwili relaksu w połowie tygodnia? Obejrzyjcie sobie zdjęcia odpoczywających zwierząt.
 5. Na koniec Adam Lambert. Tak, Vandrer uwielbia głos i wrażliwość sceniczną tego pana (niekoniecznie wszystkie piosenki). Ostatnio pojawił się w sieci teledysk do nowego singla, który mocno sówkę wciągnął. Dlaczego? Bo jest w nim gwizdanie. Jak jest gwizdanie, to piosenkarz musi się bardzo namęczyć, żeby Vandrera odstręczyć. Tyle o muzyce, ze strony Vandrera, od jutra kwestię tę przejmuje Muse (kto śledzi Instagrama ten wie). 

Ogłoszenia parafialne: Vandrer przypomina, że w weekend zawiesza bloga celem dokonania przeróbek (nowomowa urzędnicza). Wraz z poniedziałkowym wpisem będzie czekało na Was wiele nowości, w tym posty pisane również w języku norweskim. Vandrer ma nadzieję, że wszystko co sobie zaplanował uda się osiągnąć. 

AvE!
Vandrer 

2 komentarze:

 1. Naprawdę ciekawy wpis, podoba mi się estetyka twoich postów. Mam małe pytanie czy problemem było by otrzymanie twojej opinii o naszej stronie www.blondynkitezgraja.pl ? Być może zainteresuje Cię też wpis, który dzisiaj wstawił Marek dotyczący naszego nowego projektu rysunkowego http://blondynkitezgraja.pl/bayonetta-level-88/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z przyjemnością zajrzałam na stronę. Podoba mi się jej prostota i to co wyczyniacie z rysunkami:)

   Usuń

Vandrer dziękuje za wszystkie komentarze. Ceni sobie dyskusję z każdym zainteresowanym:)

AvE!
Vandrer

TOP