poniedziałek, 11 maja 2015

Jak oszczędzać na jedzeniu? Sposób norweski.


Koszty jedzenia w Norwegii to coś co przyprawia o ból głowy. Jednakże Norwedzy, szczególnie Ci mieszkający wzdłuż wschodniej granicy opracowali niezawodny sposób, żeby ten ból portfela, pardon głowy, nieco zmniejszyć. Jaki?Jak oszczędzać na jedzeniu?  Sposób norweski
Ciekawi co w Nordby robi norweska flaga? Powiewa.
Wycieczka na zakupy do Szwecji! Ot i rozwiązanie codziennych bolączek Norwegów. Aby pomysł zrealizować można użyć jucznych reniferów lub samochodów. Trzeba także zarezerwować sobie kilka godzin na podróż i stanie w kolejkach (zwłaszcza w sklepie monopolowym). Doskonałą okazją będzie zatem zbliżający się długi weekend związany z wolnym 14 maja. Trzeba zrobić zapasy na święto narodowe Norwegii, które odbędzie się już w niedzielę.

Vandrer spróbował posmakować norweskiego sposobu na oszczędzanie pieniędzy na jedzeniu i wybrał się w zeszły weekend do szwedzkiego Nordby. Mekki norweskich kupujących. Dziwnym zrządzeniem losu, nikt nie wie dlaczego, wzdłuż zachodniej granicy Szwecji wybudowano mnóstwo takich centrów handlowych połączonych z dużymi sklepami monopolowymi. Vandrer zaprasza na foto wycieczkę. 

Jak oszczędzać na jedzeniu?  Sposób norweski
Przy przekraczaniu granicy witają nas takie oto tablice (w zależności od kierunku szewdzka lub norweska). Szwecja jest tak postępowa w sprawach praw mniejszości LGBT, że "umieściła" tęczę nawet na tablicy granicznej.

Jak oszczędzać na jedzeniu?  Sposób norweski
Na parkingu przed szwedzkim centrum handlowym zaparkowane były setki... norweskich samochodów. Mało tego, zjawił się nawet "gang" motocyklowy kierowany przez norweskiego pluszowego łosia. Vandrerowi bardzo spodobała się ta koncepcja.

Jak oszczędzać na jedzeniu?  Sposób norweski
Tak wygląda brama do zakupowego raju Norwegów. Vandrer nie waha się użyć określenia świątynia. Co kryje się za jej wrotami?
Jak oszczędzać na jedzeniu?  Sposób norweski
Za wrotami czają się czekoladowe i cukrowe skarby w ilościach niezliczonych. Skarbiec Smauga dla łasuchów;)

Jak oszczędzać na jedzeniu?  Sposób norweski
Znaleźć można także stosy "typowych" skandynawskich produktów jak widać na górnym zdjęciu. Ale najważniejsze w centrum są olbrzymie ilości mięsa, które występuje nie tylko w znacznej ilości ale także w znacznych gabarytach. Oprócz tego norwescy kupujący zaopatrują się we wszelkiego rodzaju produkty z długą datą przydatności (w tym papier toaletowy).

Jak oszczędzać na jedzeniu?  Sposób norweski
Vandrera ucieszyła jednak najbardziej półka z produktami... Krakusa. Nie ma to jak znaleźć w Szwecji polską kiszoną kapustę:)
Vandrer powrócił na norweską ziemię obładowany dobrami i pewien, że musi wrócić do Nordby razem z Musem celem uratowania uwięzionego na terenie centrum renifera (widocznego na tytułowym zdjęciu). Jeszcze nie wie jak tego dokonają, ale wie, że transport zapewni im przyjazny pluszowym łosiom (i miejmy nadzieje także pluszowym sowom wędrownym) gang motocyklowy.

A jakie Wy znacie polskie sposoby na oszczędzanie pieniędzy na jedzeniu? 

AvE!
Vandrer

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Vandrer dziękuje za wszystkie komentarze. Ceni sobie dyskusję z każdym zainteresowanym:)

AvE!
Vandrer

TOP