czwartek, 28 maja 2015

Lektura na plażę, czyli co robić gdy woda jest za zimna

Lektura na plażę - co robić gdy woda jest za zimna

Co robić gdy wybieramy się na plażę a woda jest za zimna? Vandrer proponuje zamiast w wodzie zatopić się... w lekturze! Vandrer poleca takie spędzanie czasu wolnego, zwłaszcza, że w zeszłym miesiącu w ramach Karcianego Wyzwania Książkowego przeczytał trzy książki idealnie nadające się na plażę.

Co zrobić jeśli nie mieszkamy nad morzem? Wystarczy jakiekolwiek źródło wody, przy którym można usiąść. Od jeziora, przez rzekę do miejskiej fontanny czy strumyka. Grunt, żeby można było się gdzieś wygodnie usadzić i po prostu zatopić się w lekturze. W razie złej pogody, Vandrer proponuje zatapiać się raczej na sofie, pod ciepłym kocykiem. Oto trzy ostatnie sowite lektury:

Dziewczyna z pomarańczami - Jostein Gaarder
Pamiętacie, że Vandrerowi zdarzyło się ostatnio zapomnieć o tym jaką książkę przeczytał? Na szczęście pamięć wróciła i sówka może Wam napisać o swoich wrażeniach z lektury kolejnej książki Josteina Gaardera. Tym razem ulubiony norweski pisarz Vandrera zabiera czytelników w świat nastolatka, który czyta list od zmarłego przed kilkunastu laty ojca. Ojciec wiedząc, że wkrótce umrze, opisuje historię tytułowej dziewczyny z pomarańczami. Przekazuje tym samym synowi bezcenną spuściznę. Vandrer gorąco poleca! Zwłaszcza na zimne dni:)

KARTY: 6 Kier, 3 Pik, Król Pik, 7 Karo, 3 Trefl, Dama Trefl.

Najgorsza rzecz jaką zrobiła - Alice Kuipers
Vandrer sięgnął po tę książkę z powodu: tenisówek na okładce i tytułu. Co odkrył? Całkiem przyjemną do czytania książkę o problemach pewnej brytyjskiej nastolatki. Czyta się błyskawicznie, a z każdym kolejnym wpisem dziewczyny odkrywamy elementy układanki. Zaskakujące wyjaśnienie. Vandrer może spokojnie polecić.

KARTY: 2 Kier, 6 Kier, 10 Kier, 2 Pik, Król Pik, 7 Karo, Dama Karo, 10 Trefl, Dama Trefl.

Części intymne - Izabela Sowa
Sówka sugerując się nazwiskiem autorki postanowiła przeczytać pierwszą lepszą książkę Izabeli S. Zwłaszcza, że ma ich pod ręką całkiem sporo. Vandrer przyznaje, że przebrnął przez Części intymne - książkę o zblazowanym autorze, w błyskawicznym tempie. Wszystko fajnie, tylko pewien nadprzyrodzony wątek wytrącił go z lektury. Pozycja jednak działa tak, że Vandrer od razu chwycił za kolejną książkę Sowy: Ścianka działowa. Rzadko mu się to zdarza, ale odłożył książkę po kilku stronach. Zupełnie nie jego bajka.

KARTY: 2 Pik, Walet Pik, Król Pik, Dama Karo, Dama Trefl.

Vandrer ostatnim czasem poświęcił się mocno nauce norweskiego i nie ma zbyt wiele czasu na czytanie, ale w wakacje odbije sobie te braki. A Wam jak idzie realizacja wyzwaniowych postanowień czytelniczych? Co ostatnio przeczytaliście?

AvE!
Vandrer

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Vandrer dziękuje za wszystkie komentarze. Ceni sobie dyskusję z każdym zainteresowanym:)

AvE!
Vandrer

TOP