niedziela, 10 maja 2015

O tym co się na blogu stało i co się dziać będzie!


Jak widzicie na blogu zaszła mała graficzna rewolucja. Teraz Vandrer może odetchnąć spokojnie swoją pluszową piersią i zabrać się za systematyczne pisanie. Sówka ma nadzieję, że się podoba?Co się zmieniło?
Lista zmian graficznych jest dość potężna, ale Vandrer wymieni główne:
  1. Własna domena - vandreruggle.pl - coby było prościej. Ci, którzy przyzwyczaili się do starego adresu z blogspota mogą go dalej używać.
  2. Nowy baner główny - coby było ładniej.
  3. Rozwijane menu - żeby ułatwić Wam nawigację na blogu.
  4. Ikonki społecznościowe po lewej - coby byście mogli Vandrera wszędzie w sieci znaleźć.
  5. System komentarzy Disqus - coby można było w łatwy sposób śledzić komentarze, rozmowy wątki. Zalogować można się najprościej zakłądając szybko konto na Disqus (korzysta z niego wiele blogów) lub przez Facebook, Twitter lub Google+.
  6. Nowy rozkład jazdy na blogu - szczegóły poniżej.
Dajcie znać w komentarzach co myślicie na temat zmian i czy wszystko działa ok (np. szerokość bloga, linki itd.)

Blogowy rozkład jazdy Vandrer Uggle

Poniedziałek #sowite REFLEKSJE
To najbardziej nieokreślona tematycznie kategoria. W poniedziałki na blogu będą pojawiały się posty na dowolne tematy lub te związane z Norwegią i norweskością czy szerzej emigracją. 

Wtorek #sowie SMAKI
Vandrer chętnie podzieli się z Wami swoimi przemyśleniami na temat norweskiego jedzenia. Sowy lubią jeść, zwłaszcza dziwnie wyglądające pasztety z dziećmi na opakowaniu. Jeśli Vandrer coś sam upichci opisze Wam to w ramach #DIY: sowity KUCHARZ.

Środa #zInternetów
Vandrer dzieli się szpargałami, które wygrzebuje z czeluści Internetów.

Czwartek #SYNESTEZJE: czytaj, oglądaj, słuchaj
Rzecz o tym co Vandrer obejrzał, usłyszał czy przeczytał. W cyklu będą pojawiały się recenzje książek w ramach akcji Czytaj z Vandrerem. Jeśli tylko Vandrer obejrzy jakiś emocjonujący film o szeroko pojętej skandynawskiej tematyce dowiecie się o tym w ramach #sowim OKIEM. Gościnnie w cyklu występuje Muse Ströva, który będzie pisał Wam o skandynawskich muzycznych inspiracjach lub dzielił się z Wami piosenkami, którymi podzielić się nie można.

Piątek #SYNESTEZJE: język (norsk) i kolory świata
Vandrer pilnie uczy się norweskiego i obserwuje świat. Skoro łączenie słów i obrazów jest tak naturalne, dlaczego by nie łączyć słów i kolorów? W ramach cyklu Syv fargene i verden zobaczycie świat w sowich kolorach i poznacie nowe norweskie słówka. Będziecie mogli także przeczytać kilka zdań w nowlish czyli sowim norweskim. Docelowo Vandrer zamierza publikować norweskie streszczenie pod każdym postem.

Sobota #DIY
W weekend będziecie mieli okazję zobaczyć co w tym tygodniu wyszło spod zręcznych skrzydeł Vandrera w ramach #Kreatywnego Recyklingu lub co zmalował tym razem swoimi sowimi piórami. 

Niedziela #sowi WĘDROWIEC
Rzecz o wędrówkach Vandrera norweskimi drogami. Wszakże ten blog to przede wszystkim obraz, a w Norwegii jest co pokazać.

Posty w poszczególnych kategoriach będą ukazywały się raczej w stały dni tygodnia, ale niekoniecznie co tydzień. Vandrer deklaruje pisanie minimum trzech postów tygodniowo. Taki złoty środek pomiędzy ilością a jakością postów.

AvE!
Vandrer

Jeszcze jedno! Zmiany na blogu zaistniały w znacznej mierze dzięki dwóm cudnym źródłom informacji:

  1. Blog Żyj Kochaj Twórz autorstwa cudnie pomocnej Karoliny.
  2. Blog Kameralna i świetnie przygotowany e-book o pozycjonowaniu bloga.
Vandrer dziękuje:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Vandrer dziękuje za wszystkie komentarze. Ceni sobie dyskusję z każdym zainteresowanym:)

AvE!
Vandrer

TOP