środa, 10 czerwca 2015


Dziś obchodzimy Dzień Straży Granicznej! - Proszę nie szukać przyczyny w sobie, bramka panią wybrała - tak Vandrer wspomina kontrolę, której poddana została jego nosicielka. Wyobraźcie sobie stres sówki zamkniętej w plecaku podręcznym i czekającej na wynik kontroli.  Vandrerowi należał się potem kubek gorącego cappuccino. 

Miało być dzisiaj o Straży Granicznej, dlatego Vandrer ma dla Was kilka linków.
  1. Polska Straż Graniczna ma piękne wyblakło-zgnito-zielone mundury i stronę internetową na której znajdziecie galerię z tapetami do pobrania.
  2. Szok i niedowierzanie, ponieważ polska Straż Graniczna ma także kanał na YT, gdzie prezentuje filmiki przedstawiające codzienną pracę. Nie wiem jak Wy ale Vandrer tryska z dumy.
  3. Kiedy Vandrer szukał informacji o norweskiej straży granicznej natknął się na wieści, że z funduszy norweskich zostanie dofinansowany Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie! Vandrer cieszy się na takie zacieśnianie współpracy między narodami.
  4. Straż Graniczna to po norwesku Grensevakt. Tutaj znajdziecie artykuł o młodych Norwegach zaczynających służbę w straży Granicznej.


AvE!
Vandrer

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Vandrer dziękuje za wszystkie komentarze. Ceni sobie dyskusję z każdym zainteresowanym:)

AvE!
Vandrer

TOP