wtorek, 11 sierpnia 2015

Zaproś zapach natury do domu - sprawdzone sposoby Vandrera

Zaproś zapach natury do domu - DIY woreczki z lawendą

Motywy roślinne i naturalność są bardzo istotne w stylu skandynawskim. Jeśli człowiek nie ma czasu na wychodzenie na łono natury, może zaprosić ją do siebie. W przedostatniej części cyklu o #SkandynawskimGniazdku Vandrer podzieli się z Wami sprawdzonymi sposobami na zaproszenie zapachu natury do domu.Jak Vandrer zapowiedział tak zrobił i na blogu pojawił się cykl #SkandynawskieGniazdko czyli rzecz o urządzeniu mieszkania w stylu skandynawskim. Sówka nie jest ekspertem, ale bazuje na swoich własnych obserwacjach i doświadczeniu. Ma nadzieje, że jej wskazówki będą dla Was przydatne. 


Wpis dotyczący zapachów zaliczył tygodniowe opóźnienie, które początkowo spowodowane było złą organizacją czasu a potem awarią komputera. Vandrer przeprasza i już spieszy Wam donieść w jaki sposób można zaprosić naturę do domu? Zapach jest istotny zwłaszcza jeśli urządzamy małe mieszkanie... Jak sprawić by zapaszki z szafki na buty czy z koszy na śmieci pod zlewem (w Norwegii segreguje się śmieci, dlatego trzeba mieć kilka koszy) nie dochodziły przypadkiem do mieszkańców kiedy Ci relaksują się w salonie? W normalnym mieszkaniu pomagają w tym ściany, w tym urządzonym przez Vandrera pomaga wietrzenie, regularne czyszczenie i zapach!


LAWENDA

Moc lawendy w odświeżaniu zapachu w domu jest niezastąpiona.  Vandrer przekonał się o tym, kiedy musiał znaleźć sposób na zapanowanie nad zapachem w małym pokoju o wielu funkcjach. Lawenda jest nieoceniona jeśli chodzi o utrzymanie przyjemnego zapachu w szafie. Lawendowe woreczki możecie stworzyć sami niewielkim kosztem. Satysfakcja gwarantowana. Czego potrzebujecie do wykonania samodzielnie lawendowych woreczków?

  • Świeżej lawendy, którą zasuszycie, albo od razu suszonej
  • Kawałków naturalnego materiału, który pozwoli na przechodzenie zapachu
  • Nici i igły oraz nożyczek
  • Ozdobnej wstążeczki
  • 15 minut

DIY woreczki z lawendą


Wycinacie z materiału kwadraty, najlepiej takie o boku ok. 15-20 cm (zależy jak duże woreczki chcecie stworzyć). Na środku kwadratu usypujecie stosik zasuszonych kwiatów lawendy (możecie wzmocnić efekt nasączając uprzednio materiał olejkiem lawendowym). Następnie za pomocą nici łączycie przeciwległe rogi materiału. Na koniec zawiązujecie mocno ozdobną wstążkę, żeby uszczelnić całość. I gotowe.

DIY woreczki z lawendąŚWIEŻE ZIOŁA
Motyw zielonej kuchni Vandrer poruszał już w zeszłym tygodniu. Świeże zioła to podstawa nie tylko świeżej kuchni, ale także prosty sposób na życie bliżej natury. Jeśli tak jak Vadrer nie macie zbytniej ręki/skrzydła do kwiatów doniczkowych, a chcecie otaczać się zielenią, zainwestujcie w urocze doniczki i świeże sadzonki. Smacznie, zielono i zdrowo.

Zaproś zapach natury do domu - sprawdzone sposobyNiedawno Vandrer dopadł w sklepie ostatni kawałek swojej ziołowej układanki, czyli szczypiorek. Zamiast doniczki wykorzystał pusty słoik i uważa, że efekt jest powalający. Co Wy na to? (Szczypiorek to po norwesku gressløk, czyli dosłownie trawa cebulowa).

Zaproś zapach natury do domu - sprawdzone sposobyŚWIEŻE KWIATY
Czy jest coś co cieszy oko bardziej niż świeże kwiaty roztaczające wokół zapach i powab kolorów? Nie musicie zaraz wydawać fortuny na wielkie bukiety w kwiaciarni, wystarczy wyskoczyć bliżej lub dalej za okno i nazrywać kwiatków, które dziko rosną czy to na polach, rabatach czy na miejskich trawnikach. Jak widać na zdjęciu powyżej, Vandrer upolował za oknem całkiem miły bukiecik.


SZTUCZNY ZAPACH
Naturalne zapachy naturalnymi zapachami, ale warto także wspomóc się nieco sztucznymi wytworami takimi jak wszelakiej maści świeczki i świeczuszki czy olejki zapachowe. Zamiast trzymać świeczki podgrzewacze w jednej szufladzie warto rozłożyć je w różnych miejscach w szafkach czy pudłach z ubraniami. Grunt, żeby zapamiętać gdzie się je wsadziło. Vandrer już po dwóch tygodniach nie mógł znaleźć jednej z dużych truskawkowych świeczek. Nie ma pojęcia gdzie ją zostawił, ale nie wątpi, że tam gdzie jest ta świeczka pachnie truskawkami.


DESZCZ
Z zaproszeniem do domu zapachu deszczu bez deszczu będzie ciężko, ale zawsze możecie otaczać się jego dźwiękiem. Wystarczy wejść na jedną z ulubionych stron Vandrera i wsłuchać się w uspokajający szum.Poezja. Póki co w Norwegii lato na ukończeniu, a to oznacza deszcz kilka razy dziennie, dlatego sowa nie musi korzystać z tego sprytnego rozwiązania. Jednakże na polskie upały nada się w sam raz!


AvE!
Vandrer


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Vandrer dziękuje za wszystkie komentarze. Ceni sobie dyskusję z każdym zainteresowanym:)

AvE!
Vandrer

TOP