poniedziałek, 14 września 2015

CZYTANIE KATALOGU IKEA W CZASIE RZECZYWISTYM


Gotowi na coś szczególnego? W ramach blogowej niespodzianki, Vandrer ma dla Was recenzję katalogu IKEA w czasie rzeczywistym, czyli relację z czytania, tego pod wieloma względami wyjątkowego, wydawnictwa. Nie obędzie się bez zachwytów, ale i małych złośliwości. 


Kiedy Vandrer znalazł informację o tym, że znany niemiecki krytyk literacki zrecenzował katalog IKEA, nie mógł nie podzielić się z Wami własnymi obserwacjami na temat najpopularniejszej obecnie na świecie książki, bo tak katalog ów można nazwać. Sówka na wstępnie zaznacza, że recenzja nie jest żadnym postem sponsorowanym, a jedynie wynikiem radosnej twórczości i kilku godzin wolnego czasu. Zaczynamy. 

14.23 Sowa odpala katalog online na tej oto stronie.

14.24 Str. 2 Już od pierwszych stron katalog przekonuje do siebie Vandrera pokazując mu jego ulubiony zestaw pojemników PRUTA.

14.25 Str. 7 Stolik z tacą MARYD i butelki SINNERLIG zaciekawiają Vandrera, ale nie na tyle, żeby rzucić wszystko i jechać do IKEI. No chyba, że będą mieli promocje na hot-dogi:)

14.26 Str. 8 Vandrer docenia, NATURALNOŚĆ kolekcji SINNERLIG - to esencja skandynawskiego stylu.

14.27 Str. 10 Jej! W katalogu online paruje woda z garnków, ale frajda!

14.28 Str. 13 No nareszcie IKEA wykorzystała trend ze zwisającymi żarówkami. Po czasie, ale jest.

14.29 Str. 15 Łał! Motyw ze złotymi paskami w kuchni genialny, tylko jak to wszystko się utrzyma? Sprawdzali wytrzymałość? Ta kartka z przepisami na pochłaniaczu nie wygląda dobrze. 

14.31 Str. 16 "Wszystko kręci się wokół lodówki. Zabiegani nastolatkowie zawsze znajdą drogę do lodówki. Jeśli ustawisz ją tam, gdzie ty zajmujesz się swoimi obowiązkami, będziecie spędzać więcej czasu razem". Czy nastolatkowie są zabiegani, bo biegają głodni po domu i szukają lodówki? Vandrer nie rozumie tego zdania, ale ideę owszem. Tylko, że nie ma żadnych głodnych nastolatków, na których mógłby wypróbować ideę. Wie jednak, że jeśli będzie siedział blisko lodówki żadni nastolatkowie się nie pojawią, ale on będzie cały czas podjadał. IKEA promuje podjadanie! Skandal.

14.33 Str. 16 Jak to "bezpłatna gwarancja" to są płatne gwarancje? IKEO strzeż się takich bezeceństw!

14.35 Str. 17 Filmik pokazujący, że jak połączysz kuchnię i pralnie razem, to nie będziesz czuł się samotny w pralni. Czy projektanci IKEA są za karę zamykani w pralni dlatego czują się tam samotni? Vandrer tego nie wie, ale ma lepszy pomysł. Pralnia połączona z łazienką, w łazience zazwyczaj dobrze być samotnym.

14.37 Str. 18/19 Magnolia na stole <3 i wymarzony sowi fotel w tle. I małe mieszkanie, czyli tak jak lubi Vandrer - patrz filmik.

14.40 Str. 20 Filmik o kuchnio-jadalnio-czymśtam jest nieco dziwaczny. Dlaczego pani projektantka na koniec robi taki bałagan zrzucając wszystkie karteczki?

14.41 Str. 21 "kuchnia to nowy pokój dzienny". Nie wiem jak Wy, ale Vandrer wyniósł z domu rodzinnego przekonanie, że kuchnia to jest pokój dzienny bo spędza się w niej najwięcej najprzyjemniejszego czasu. Więc jaka w tym nowość?

14.43 Str. 24 Vandrer odkrył w IKEI czerwone pojemniki! Jej! Na stronie wcześniej macie filmik o tym jak dorośli mogą bawić się jedzeniem. Pamiętajcie: bloger je zimne! Ależ Ci ludzie mają ogromną kuchnio-spiżarnie! Jak w sklepie!

14.45 Str. 26 "W pieczeniu chodzi o dobrą zabawę i kreatywność - i oczywiście o zajadanie się pysznymi ciastami". Nie IKEO, w pieczeniu chodzi o wylizywanie miski!

14.46 Str. 27 Zestaw dla małych piekarzy jest obłędny. Vandrer sam bawił się tymi cackami i mówi Wam jeśli macie dzieci, to warto. Zaraz... "Przesiewanie mąki, krojenie masła, zlizywanie lukru z łyżki - to wspaniała zabawa przy której można się pysznie ubrudzić" - Vandrer zaczyna po tych słowach myśleć o "pysznym" czyszczeniu się i jego myśli zmierzają w złe rejony. Idźmy dalej.

14.49  Str. 29 Pizza jako sposób na zarażanie nastolatków miłością do gotowania! Coś dla Norwegów, uwielbiają przygotowywać swoją "domową "Grandiosę. Wyciągamy z opakowania, wkładamy do piekarnika, kilka minut i gotowe!

14.50 Str. 28 Po co im tyle cebuli? Cały kosz cebuli, co byście zrobili z taką ilością?

14.52 Str. 30 IKEA zachęca do uprawiania roślin w domu, podobnie jak Vandrer, ale oni mają lepsze zdjęcia. Zobaczcie tę galerię:) Choć sowa nie zostawiałaby takich dużych nożyczek w zasięgu takiego dziecka.

14.54 Str. 33 Film - sąsiedzka idylla! Tylko skąd tu wziąć taki duży balkon? I cytryny się chyba zrywa, a nie obcina nożyczkami. No chyba, że pan zabrał nożyczki, żeby to dziecko się nie skaleczyło.

14.55 Str. 34/35 Trzeba przyznać IKEI, że idzie z duchem czasu. Podstawka na tablet wygląda bajecznie. Odwieczny problem o co go oprzeć rozwiązany! Teraz Vandrer musi jeszcze rozwiązać problem skąd wziąć kasę na zakup tabletu. O jej! Ale śliczne próbówki na zioła! Czyżby miłość do ikeowskich słoiczków na przyprawy uległa manii próbówek? Doskonałe! Piękna ta kuchnia na następnej stronie.

14.58 Str. 36 Na ścianie wiszą zdjęcia koni czy ludzi? Vandrer się boi. Ale obraz nad nimi jest super. Samo wnętrze niekoniecznie w sowim guście.

15.00 Str. 39 IKEA pokazuje w filmie model pana, który będzie Wam ładnie sprzątał kuchnie, ale nie podali ceny ile taki pan kosztuje.

15.01 Str 40/41 IKEA pomaga sortować śmieci. W Norwegii się przyda, w Polsce niekoniecznie bo i tak lądują potem w jednym kontenerze. 

15.02 Str. 42 "Nauka od postaw. Tradycje zanikają, jeśli nie są przekazywane dalej. Przyjdzie ci to o wiele łatwiej, gdy twoja kuchnia będzie na czasie"? Co autor miał na myśli? Jeśli będę mieć nowoczesną kuchnię będzie mi łatwiej przekazywać tradycję robienia pierogów tym zabieganym nastolatkom, którzy potrafią znaleźć tylko lodówkę? Jakoś sowa nie widzi związku. Tu potrzeba raczej czasu i chęci, a nie kuchni.

15.04 Str. 45 Porady dla studentów, łapcie.

15.06 Str. 47 Pani pokazuje na filmie jak skutecznie... bałaganić w kuchni i zapchać zlew obierkami.

15.07 Str. 48 IKEA namawia do tego, żeby wzrastać, aż pod sufit, ale nie precyzuje czy to szafek ma być więcej, czy my mamy rosnąć.

15.08 Str 50 Reklama restauracji IKEA. Mają rację, to dobre jedzonko. 

15.09 Str 52 Widzimy Davida, który jest projektantem żywności? A cóż to oznacza? To już nie ma kucharzy, tylko projektanci żywności? I nie ma sprzątaczy, tylko projektanci porządku? David zapewnia, że w IKEI znajdziesz klopsiki w każdej możliwej kombinacji. 

15.10 Str. 54 Łosoś <3<3<3

15.11 Str. 56 Z sosjerki leje się sos. Czas - coraz fajniejszy ten katalog. W oglądaniu "nie przeszkodzą nam a ni zabawki, ani dokumenty z pracy", czy jakoś tak.

15.13 Str. 59 Filmik pokazuje, że fajnie zrobić imprezę, ale kto to wszystko posprząta?

15.14 Str. 61 IKEA radzi, że jeśli wieczorem nakryjemy stół na śniadanie to rano będziemy mieli więcej czasu. Vandrer poszedł o krok dalej, nie ma stołu, nie ma czego nakrywać. Ileż oszczędności czasu!

15.15 Str. 62 Czy IKEA sugeruje, że sześć osób, z czego połowa to dzieci, to "wielki rodzinny obiad"??? Czy oni nie widzieli wielkiej rodziny? W jakich czasach my żyjemy.

15.18 Str. 64 IKEA odkryła Amerykę! Meble można przesuwać i dowolnie przestawiać. No dobra, rzecz w tym, że ich meble są kompatybilne w różnych ustawieniach. Idźmy dalej.

15.19 Str. 66 IKEA radzi: jedz jedzenie na wynos w domu. Miej sztućce pod ręką, to kebab ci nie ostygnie zanim znajdziesz widelec.

15.20 Str. 68 IKEA radzi: jeśli nie umiesz gotować, przynajmniej nakryj ładnie stół, a goście choć głodni nie będą narzekać. Zaraz, czy na talerzach podano im jadalne kwiatki?

15.21 Str. 70 "Stół nie jest potrzebny. Czasami jedzenie smakuje lepiej gdy jesz je prosto z miski, odpoczywając wygodnie na sofie". Czyli jeśli jem przy stole to nie jest prosto z miski? Czyli z czego je (to jedzenie) jem, prosto ze stołu? - Vandrer ponownie martwi się o zwyczaje projektantów IKEA. Tak kochają swoje meble, że nie używają nawet zastawy.

15.24 Str. 74 Wideoinstrukcja jak urządzić imprezę multikulti na dachu.

15.25 Str. 76 "Kto potrzebuje stylisty? Liczy się tylko to, co podoba się tobie. By przywołać wspomnienia lub pomóc w tworzeniu nowych" - Amen.

15.26 Na kilku kolejnych stronach IKEA nadal udowadnia, że nie ważne co, a ważne w czym. Lepsze to co podoba się Tobie.

15.27 Str. 80 IKEA na wszelki wypadek wyjaśnia co oznacza słowo kolekcja "limitowana". Znaczy, że ograniczona, czasowo.

15.28 Str. 82 IKEA wymyśliła książki w których strony przewracają się same! Ach ta pogoń papierowej literatury za funkcjonalnością czytników. 

15.29 Str. 83 IKEA wymyśliła "miejsce, które cię przytuli"... jak to miejsce ma przytulać?

15.30 Str. 87 IKEA radzi: jeśli on chce mieć sofę z dobrym podparciem, a ty sofę w której można się zanurzyć, pójdźcie na kompromis i kupcie: dwie sofy! Vandrer ma pewną wątpliwość czy to nadal kompromis czy dokonanie dwóch wyborów jednocześnie. 

15.32 Str. 88 "Szczęście to... bardzo wygodna rozkładana sofa, kilka stolików i dobry sygnał WiFi" - IKEA zatrudniła współczesnego Coelho do tworzenia swoich katalogów.

15.33 Str. 90 Na następnej stronie przekonują jednak, żeby telefony odłożyć i grać w planszówki. Po co komu WiFi do planszówek?

15.34 Str. 93 Absolutnie zachwycająca Vandrera kuchnia! #Gotowałby.

15.35 Str. 94 IKEA uspokaja, że nie należy się przejmować jeśli więcej patrzy się na ekran smartfona czy laptopa niż na bliskich. I tak przecież relaksujecie się obok siebie. To jak to było z tym odkładaniem telefonu do planszówek?

15.38 Str. 100 "Więcej osób niż krzeseł? Poduszki też świetnie się sprawdzają." - Jako co? Jako krzesła czy osoby? Do poduszek można się przytulać tak samo jak do osób. Vandrer się czepia, tak, tak. Skróty myślowe stosowane przez autorów katalogu rażą go jednak w pluszowe oczy.

15.39 Str. 103 "Pokój dzienny - na zewnątrz. Czy może być lepszy pokój dzienny niż ten stworzony przez Matkę Naturę? Miejsce, w którym możesz odpocząć z książką w popołudniowym słońcu lub cieszyć się snem pod gwiazdami." Lub zalewać się łzami w czasie ulewy - Vander podpowiada.

15.41 Str. 106 Zabawki IKEA - trzeba im przyznać, że mają bardzo ciekawą ofertę zabawek dla dzieci. Vandrer wie o czym mówi. Gdzie jakieś sowy?

15.42 Str. 109 "To właśnie tutaj półki, pudełka, haczyki i wieszaki stają się cichymi bohaterami, dzięki którym oszczędzasz niezliczone minuty i unikasz niepotrzebnych przestojów" - Tak jest towarzysze! A nie, Vandrer zapomniał się, że nie czyta manifestu komunistycznego, tylko katalog IKEA.

15.44 Str. 110 Czy Vandrer mówił coś o skrótach myślowych? "Gdy ostre narożniki są zabezpieczone, nie zatrzyma cię rozbite czoło". O tak, świadomość, że ostre kąty w domu są zabezpieczone od razu łagodzi ból powstały na skutek rozwalenia czoła. Ale co tam Vandrer wie, pluszowe czoło ciężko rozbić.

15.47 Kolejne strony przypominają Vandrerowi dlaczego tak kocha IKEĘ, za pomysłowość!

15.49 Str. 119 Równouprawnienie w szafie musi być!

15.51 Str. 122 Vandrer uwielbia układanie książek kolorystycznie! Oczywiście po przeczytaniu ich:)

15.52 Str. 126 Genialnie zaaranżowana przestrzeń z telewizorem.

15.53 Str. 129 "Czasami organizacja jest tak prosta jak zamknięcie drzwi" - od kilku stron Vandrer ma wrażenie, że IKEA zamiast namawiać do dobrej organizacji i porządków, namawia do chowania bałaganu w miejscach niewidocznych:)

15.54 Str. 130 "Płynna granica pomiędzy pracą i życiem osobistym. Wyraźny podział na "biuro" i "dom" pomoże ci skupić się na pracy, a nie na praniu zalegającym w kącie". Albo ktoś pracuje w pralni (lepiej nie, bo tam jak wiemy człowiek czuje się samotnie), albo organizacja domu i prania cierpi kosztem pracy. Notabene, piękne wnętrza.

15.55 Str. 132 Kaczka może zmyć z siebie trudy całego dnia i wszyscy są zadowoleni:)

15.57 Str. 135 Ta dziewczynka ma naprawdę taki kolor włosów? Obłędny! :)

15.58 Str. 136 Po co komu kilka buteleczek lakieru w takim samym kolorze?

16.00 Str. 141 Genialna betonowa łazienka.

16.01 Str. 143 Specjalista Andreas wyjaśnia, że rano człowiek nie bardzo wie co się dookoła niego dzieje. Zwłaszcza jeśli jest młody i mieszka ze współlokatorami. Nie łatwiej napisać, "kiedy jesteś na kacu?"

16.02 Str. 144 IKEA pisze o małej łazience i zamieszcza zdjęcie takiej w której mieści się wolno stojąca wanna. Droga IKEO, to nie jest mała łazienka.

16.03 Str. 146 Listki na ścianie poruszają się pod wpływem wiatru. Nie musieli dodawać takich bajerów, żeby przekonać Vandrera, że miło jest poleżeć w łóżku jeszcze 5 minutek, no 10, a może nawet 60.

16.04 Str. 148 IKEA nadąża za skrzynkowymi trendami. Od kiedy wprowadziła je do sprzedaży, nie trzeba już czyhać w krzakach na nieuważnych sadowników, by zdobyć ten tak modny obecnie dodatek.

16.05 Str. 149 IKEA promuje na filmie niebezpieczne zabawy. Vandrer czytał kiedyś, że w pomieszczeniu w którym się śpi, nie może być za dużo roślin, bo w nocy rośliny zużywają tlen, a nie produkują go. Pan z filmu przesadził.

16.06 Te łóżka są takie piękne, a pościel wydaje się być taka miękka... Vandrer zaczyna usypiać.

16.08 Str. 154 Spójrzcie na to wnętrze, pamiętacie jak Vandrer mówił o neutralnej palecie i plamach barwnych? Czy te kolory Was nie uspokajają?

16.09 Str. 159 Vandrer potwierdza, KALLAX idealnie sprawdza się jako ścianka działowa.

16.11 Str. 165 Świetny pokój, ale gdzie jest jakiś kuzyn Vandrera?

16.14 Str. 171 Klimatyczna kawiarenka, Vandrerowi brakuje takich miejsc w Norwegii.

16.16 Str. 174 Zbyt piękny by był prawdziwy, film o spełnianiu marzeń dzięki IKEI.

16.17 Str. 176 Pamiętacie co Vandrer mówił o zapraszaniu natury do domu? IKEA potrafi to ułatwić.

16.20 Str. 186 Pojemniki! Vandrer uwielbia pojemniki, tylko co w nich przechowywać? No i na reszcie są czerwone!

16.21 Str. 187 Jeśli butelka z korkiem nazywa się KORKEN, to czy słoik z pokrywką nie powinien nazywać się POKRYWKEN?

16.22 Str. 188 TORKIS - kosz na pranie, który może być czymkolwiek zechcesz - świetny filmik. Plus dla IKEI za poczucie humoru.

16.23 Str. 189 Vandrerowi coś śmierdzi kiedy czyta o zapachoodpornej torbie na odpady HUMLARE - w filmiku mówią, że przeciągali ją po zabłoconej drodze, a w katalogu piszą, że po mokrym betonie. Czy zatem wybudowali do testów betonową drogę, którą ubrudzili mokrym błotem?

16.24 Str. 190 Przeurocze podkładki ÖNSKEDRÖM, czyli w wolnym norweskim tłumaczeniu szwedzkiego - "zażyczone marzenie". Plus za czerwony kolor, przyda się Vandrerowi w kuchni:)

16.25 Str. 191 "Twoje zastawa nie musi być fantazyjna, aby zaprezentować twoje dania w najbardziej apetycznym świetle". Pewnie, bo wystarczy fantazyjne oświetlenie. A pisząc poważnie, Vandrer uwielbia taki prosty design.

16.26 Str. 192 Miska BLANDA BLANK - Vandrer posiada już takową i nadal nie może pozbyć się wrażenia, że jej nazwa pasuje raczej do superbohaterki z kreskówki.

16. 28 Str. 197 "Maniery przy stole. Podstawy są prawie takie same - i podczas długich uroczystych obiadów, i w czasie szybkich lunchów" - IKEA chciała zabawić się słowem i pożartować z nóg od stołu, coś nie wyszło.

16.29 Str. 198 Aha! Vandrer znowu przyłapał IKEĘ na "nieścisłości". W filmiku mówią, że stół LISABO można złożyć szybciej niż trwa wypowiedzenie określenia "kołek montażowy", a w katalogu piszą, że "złożysz go w kilka minut". Nie wiem jak Wy, ale Vandrer nie potrzebuje kilku minut na powiedzenie kołek montażowy. Swoją drogą zapowiada się ciekawa innowacja montażowa z tym kołkiem. 

16.31 Str. 202 IKEA stawia na LED! Wymienili wszystkie żarówki i zachęcają do tego innych. Idea wydaje się ciekawa. Natomiast filmik dotyczący lampy wiszącej IKEA PS wymiata. Vandrer nie od dziś wie, że niektóre pomysły projektantów IKEA pochodzą z kosmosu.

16.33 Str. 204 IKEA postawiła na robienie rewolucji w oświetleniu. ładnie. Zobaczcie filmik dotyczący rodzajów oświetlenia. Przydatna klasyfikacja:)

16.34 Str. 205 Lampy VÅRBY to jakaś dizajnerska katastrofa. Przygotowują design pod imigrantów z dalekiego wschodu?

16.35 Str. 207 Zdaniem Vandrera, pokazany na filmie proces wymyślania lampy HÅRTE nie pokazuje genialności przypadku, ale tego, że zespół projektowy myślący o lampce do komputera zapomniał o tym, że  jeśli komputer to łącze USB. Jak to świadczy o zespole? Niemniej jednak lampka całkiem ciekawa.

16.37 Str. 212 Ładowarki bezprzewodowe w meblach. Sprytne to. Ciekawe czy pasuje tylko do jednego białego modelu telefonu. To dlatego Samsung z zazdrości dołącza do galaksiaków 6 białą ładowarkę? Passe.

16. 38 Str. 215 Jaki cudowny szezląg! Vandrer #spoczywałby.

16.40 Str. 219 Vandrer nieodwołalnie zakochał się w fotelu STRANDMON! Jakiż on jest piękny. #czytałbym 

16.41 Str. 220 To łóżko HEMNES które może przeistaczać się od łóżeczka, poprzez łóżko dziecięce, sofę aż po komodę jest tym co Vandrer kocha w IKEI najbardziej. Genialne rozwiązania.

16.43 Str. 226 Czy SAMSPELT to renifery z Minecrafta?

16.45 Str. 229 A jednak, w IKEA zaczyna pojawiać się design rodem z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy. Przyjrzyjcie się latarence GOTTGÖRA.

16.47 Str. 230 IKEA pokazuje filmik o tym jak równo powiesić ramkę i... na filmiku pan wiesza ramkę krzywo względem całek kompozycji. Ojć.

16.50 Str. 240 Jaki piękny regał z tego IVARA taki surowy, prosty i skandynawski.

16. 53 Str. 248 Po co komu trzy pary białych szpilek? Właścicielka szafy jest zawodową uciekającą panną młodą?

16.54 Str. 250 i kolejne. O szafach IKEA wie wszystko.

16.57 Str. 259 Szafka TRONES nosi cechy genialnego designu, ale Vandrer póki co nie może wyobrazić sobie jej w odpowiadającej mu przestrzeni.

16.58 Str. 261 Vandrer nie miał pojęcia, że istnieje coś takiego jak stylizacja komody. Zresztą zobaczcie sami filmik:)

16. 59 Str. 264 Vandrer już jest ekspertem od przytulania, w końcu jest pluszowy. Łóżko jest natomiast czymś co kocha.

17.00 Str. 269 IKEA wymyśliła jak zwijać materace do transportu. Jakie to przydatne! Czy Vandrer wspominał już, że podoba mu się styl robienia tych filmików o poszczególnych przedmiotach? Designer nie występuje w nich osobiście, a jest raczej duchem, który unosi się nad przedmiotem, głosem z offu, pamiątką.

17.03 Str. 278 Królestwo pościeli. Vandrer coraz mocniej myśli o spaniu.

17.04 Str. 280 Filmik o tym dlaczego w Skandynawii nie zasłania się zbytnio okien.

17.06 Str. 286 IKEA chwali się jak to dobrze dba o tkaczy, którzy robią dywany w Indiach. Ciekawe ile w tym prawdy, a ile marzenia. 

17.08 Str. 297 Film o tym na czym polega design użytkowy - czyli maksymalnie dostosowujemy produkt do potrzeb użytkownika. Na przykładzie łóżeczka.

17.10 Str. 302 IKEA produkuje pluszaki według pomysłów dzieci. Świetna idea. Tylko Vandrer zastanawia się dlaczego jeszcze nie znalazł w katalogu żadnego ze swoich kuzynów. Skromnie uważa, że jest jedną z najlepiej zaprojektowanych IKEOwskich zabawek.

17.11 Str. 303 Niby Panda KRAMIG jest bardziej urocza od Vandrera? Skandal! Albo żaba-książę KVACK?

17.15 Str. 310 IKEA ma rację, dopracowana strona internetowa sklepu to podstawa dobrze przemyślanych i udanych zakupów. Aż chce się wydawać u nich ciężko zarobione korony czy złotówki.

17.16 Str. 313 Filmiki pół żartem pół serio o tym jak korzystać z produktów IKEA. Pomysłowe.

17.18 Str. 316 IKEA chwali się działalnością swojej fundacji. Szczytny dodatek do produkcji dobrych mebli i dodatków. A na następnych stronach zrównoważony rozwój. Normalnie nie ma się do czego przyczepić, oby nie wyglądało to dobrze jedynie na papierze katalogu.

17.20 Str. 328 Dwie dziurki w nosie i skończyło się. Jak to mawiają... smuteczek.

Po trzech godzinach czytania katalogu Vandrer stwierdza co następuje:
  • To skandal, że na żadnym zdjęciu nie znalazło się miejsce dla ikeowskiej sowy (chyba, że Wy jakąś widzieliście?)
  • IKEA swoją nową kolekcją nadal trzyma się tego co naturalne, proste i drewniane czyli styl skandynawski w pełnej krasie.
  • IKEA nadrobiła zaległości jeśli chodzi o takie mody w projektowaniu jak: skrzynki i wiszące lampy.
  • Komentarze w katalogu pisze sam Coelho.
  • Świetne pomysły i sprytne rozwiązania to to co sówki lubią najbardziej.
  • Plus za wprowadzenie większej gamy czerwonych akcesoriów do kuchni.
  • Minus za wprowadzanie designu rodem z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy.
  • Dlaczego fotel STRANDMON w żaden sposób nie chce zmieścić się w vandrerowskim mieszkanku?
  • Nowy katalog ani nie zmniejszył, ani nie zwiększył sowiej miłości do IKEI. Ta pozostaje niezmienna.
A Wy, jakie macie wrażenia?

AvE!
Vandrer


PS.: Wpis powstał w ramach wyzwnia blogowego #blogujezowsiankaikawą organizowanego przez Bastalenę.

PS.2: W piątek Vandrer będzie miał dla Was kolejną czytelniczą niespodziankę, zaczyna bowiem nowy cykl na blogu:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Vandrer dziękuje za wszystkie komentarze. Ceni sobie dyskusję z każdym zainteresowanym:)

AvE!
Vandrer

TOP