środa, 2 września 2015

Naukowcy są w szoku! Odkryto deser, od którego się chudnie!


Znacie to uczucie kiedy pijąc poranną lub tez popołudniową kawę "chce Wam się czegoś", ale do końca nie wiadomo czego? Najczęściej takie rozterki kończą się spałaszowaniem kostki czekolady, no trzech ewentualnie całej tabliczki. Tymczasem Vandrer odkrył zdrowy deser od którego się chudnie! Wystarczy porcja (wielkość w zależności od Waszego apetytu) i kubek ulubionej kawy, nie dość że schudniecie to jeszcze dostarczycie swojemu mózgowi komponentów potrzebnych do prawidłowego rozwoju! Chcecie wiedzieć co to?

Otóż...do kawy najlepsza jest książka! Vandrer poleca książki jako najzdrowszy na świecie deser. Im więcej zjesz tym więcej przybędzie Ci mądrości! A kalorie? Podobno podczas godziny czytania można spalić od 25 do 60 kcal! Książka zajmuje nam myśli, dlatego nie poświęcamy ich na marzenia o czekoladowych babeczkach! Same korzyści. Nad deserami każe nam w tym tygodniu zastanowić się Lifestylerka, w ramach swojego wyzwania blogowego.


Najlepiej w roli deseru sprawdza się lekka literatura. Ciężkie tomy warto zostawić sobie do herbaty i deszczowego popołudnia pod kocem. Vandrer poleca jeden ze swoich ulubionych gatunków czyli young adult, literaturę dla młodzieży. Ostatnio z właściwym sobie tempem pożarł do kawy dwie książki.

FanGirl (wersja norweska) - Rainbow Rowell
Sówka wspominała o tej książce w poście zachęcającym do Czytania książek w językach. To najlepszy sowi patent na naukę nowych norweskich słówek. Vandrer ma jeszcze zbyt ubogie słownictwo by docenić czy też ocenić w pełni zalety językowe FanGirl dlatego skupi się na opowieści. Czytając dzieło Rainbow Rowell można wniknąć w świat młodej dziewczyny, która mając fioła na punkcie pewnego książkowego bohatera pisze własne historie na jego temat. Rozpoczęcie nauki w collegu i początki życia niezależnego od swojej siostry bliźniaczki, będą stanowiły dla introwertycznej bohaterki niezłe wyzwanie. Historie czyta się błyskawicznie i jeśli kiedykolwiek byliście zafascynowani jakimkolwiek książkowym bohaterem możecie odnieść odczucia Cath do siebie samych. 

Karty: 6 Kier, Dama Kier, 2 Pik, Walet Pik, Król Pik, 2 Karo, 7 Karo, 9 Karo, Król Karo, 5 Trefl. 

Papierowe miasta - John Green
Nie jest to pierwszy kontakt Vandrera z Greenem, dlatego wiedział czego może spodziewać się po tej książce. Sówka dostała wszystko to czego oczekiwała: kawał refleksyjnej literatury dla młodych ludzi, którzy są na początku swojej życiowej drogi, dylematy które rozważa nasz bohater może odnieść do siebie pewnie nie jeden z nas oraz dowcipne dialogi. No i do tego piękna i zagadkowa dziewczyna, która namieszała w życiu Quentina. Być może każdy spotkał/spotka na swojej drodze taką Margo, która będzie impulsem do wyjścia ze skorupy. Ładna recenzja Wielkiego Buka pod linkiem. Książka została niedawno zekranizowana, więc jeśli ktoś woli takie opowieści na srebrnym ekranie, to Vandrer odsyła tutaj.

Karty: 6 Kier, Dama Kier, 3 Pik, Król Pik, 2 Karo, 7 Karo, 8 Karo, 3 Trefl, 9 Trefl.


AvE!
Vandrer

PS.: Vandrer planuje w przyszłości dzielić się z Wami prawdziwymi recenzjami książek, ale póki co czasu starcza mu jedynie na takie krótkie opisy.

PS.: Jeśli chcecie wiedzieć więcej o książkowym świecie sowy, po prawej pojawiła się zakładka z Lubimyczytać.pl. Dowiecie się tam, że sowa czyta nie tylko literaturę dla młodzieży;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Vandrer dziękuje za wszystkie komentarze. Ceni sobie dyskusję z każdym zainteresowanym:)

AvE!
Vandrer

TOP