środa, 7 października 2015

Idealny przysmak na jesienne chłody


Wasz ulubiony pluszowy kucharz ma dla Was dzisiaj przepis na pyszny jesienny przysmak. Idealny zarówno do popołudniowej herbatki z książką jak i porannej kawki. Kubki smakowe zachęcone? 


W ramach drugiego dnia wyzwania blogowego Lifestylerki Vandrer podzieli się z Wami przepisem na pyszne jabłkowo-cynamonowe babeczki, który znalazł u Czerwonego Fartuszka. Blog Marzeny, to ulubione kulinarne miejsce Vandrera, bowiem można znaleźć na nim pyszne przepisy na słodycze tak proste w wykonaniu, że nawet pluszowa sowa sobie z nimi poradzi:)

Dokładny przepis na pyszne babeczki znajdziecie tutaj. Tymczasem Vandrer postanowił, że podzieli się z Wami kulinarnymi przemyśleniami i zdjęciami z produkcji babeczek, które jak ma nadzieję, zachęcą Was do ich przygotowania.

Podstawą przysmaku są jabłka, tym razem surowe, o których sówka pisała i które kroiła w poniedziałek.


Przy tworzeniu ciasta kluczowe jest zręczne przesiewanie mąki. Vandrer uwielbia przesiewać, choć zwykle kończy się to tym, że jest cały biały. Czy Wam ta sztuka udaje się bardziej?


O wiele bezpieczniejszym zajęciem dla pluszowych kucharzy jest łączenie składników smakowych, w tym przypadku jabłek, z ciastem. Tutaj występuje natomiast ryzyko zjedzenie zbyt dużej ilości jabłkowych kostek w trakcie ;) Vandrer lepiej nie wspomina co dzieje się kiedy do ciasta trzeba dodać... czekoladę. Macie silniejszą wolę?


Istotnym elementem babeczek byłą kruszonka, której jednak Vandrer nie mógł przygotować samodzielnie. W obawie przed sklejeniem pluszowych skrzydeł ciastem, poprosił o pomoc rękę ludzkiej nosicielki. Ludzie są lepiej przystosowani do wyrabiania ciasta rękami.


Kiedy już wszystko było gotowe Vandrer mógł nałożyć ciasto do swoich nowych szarych foremek i posypać całość kruszonką. Teraz tylko trochę ciepła...


... i babeczki gotowe. Z tej porcji ciasta Vandrerowi wyszło 16 sztuk babeczek, które zniknęły w ciągu kilku godzin. Kilku gości i po sprawie. Na szczęście Vandrer ma zapas jabłek:)


Macie jakiś ulubiony jesienny przysmak którym chętnie podzielicie się z sową? Vandrer uwielbia kulinarne eksperymenty, więc chętnie wypróbuje:)

AvE!
Vandrer

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Vandrer dziękuje za wszystkie komentarze. Ceni sobie dyskusję z każdym zainteresowanym:)

AvE!
Vandrer

TOP