piątek, 9 października 2015

Jak stworzyć poczytnego bloga?


Kilkuletnie doświadczenie w blogowaniu oraz przeczytanie wielu poradników i jednej książki, pozwoliły Vandrerowi na upewnienie się co do tego jaka jest właściwa odpowiedź na postawione w tytule pytanie. Vandrer podzieli się dzisiaj z Wami tą wiedzą zupełnie za darmo!

Głęboki wdech, wydech... a nie, pluszowe sowy przecież nie oddychają. Odpowiedź brzmi: ZDECYDUJ SIĘ WRESZCIE O CZYM PISZESZ! I to nie na zasadzie, będę pisać o życiu i o tym na co przyjdzie mi ochota. Zdecyduj się na konkretny temat lub tematy maksymalnie trzy. Jasno określone, wokół których zbudujesz treść swojej strony. Wszystko to służy temu, żeby czytelnik po otworzeniu bloga wiedział gdzie trafił i nie uciekł w popłochu czytając do o gruszce to o pietruszce. 

Vandrer posiadał tę wiedzę już od jakiegoś czasu, a mimo to jego blog przypominał pole na którym szalony plantator sadzi co przyjdzie mu na myśl, nie myśląc o potrzebach swoich potencjalnych odbiorców. Tu dwa krzaczki truskawek, tam gruszka i kupka kopru. Rynek chce jabłek? Gdzieś tu rosły za miedzą, ale w sumie to ciężko się do nich dostać. Sowa postanowiła skończyć z tym chaosem i określić misję oraz główną tematykę swojego bloga. Vandrer stworzył szkielet bloga, składający się z trzech tematów. Następnie nałożył, go na już istniejące wątki i określił co chce rozwijać w szczególności. Dzięki temu jego poletko nabrało cywilizowanego kształtu.

KSIĄŻKI

NORWEGIA

PROJEKTOWANIE

To trzy filary Legend Sowiego Wędrowca. To z nich właśnie Vandrer postanowił wycisnąć esencję słowa SOWA (literki nie są przypadkowe i odpowiadają udziałowi poszczególnych kategorii w blogu). Vandrer pragnie rozwijać się na drodze recenzji książkowych oraz zachęcania do czytania i podejmowania wyzwań książkowych. Co czwartek na blogu będzie pojawiała się nowa recenzja, a z czasem inne okołoksiążkowe tematy. Drugim filarem bloga jest naturalnie Norwegia, bo to z jej inspiracji powstał cały blog. Vandrer nadal będzie opisywał dziwy tego kraju i swoje przemyślenia dotyczące emigracji. Ostatnim kluczowym tematem jest szeroko pojęte Projektowanie, w którym Vandrer będzie pisał zarówno o skandynawskich wnętrzach (i zastosowaniu kreatywnego recyklingu) jak i kwestiach graficznych. Sowa wie, że wnętrza Was interesują i sama rozwija swoją wiedzę w tym fascynującym temacie. Vandrer ma jednak także mnóstwo pomysłów na sowite projekty graficzne (które naturalnie wykona Analogowa Sowa), jeśli takowe się powiodą to kategoria będzie się rozwijać, jeśli nie, na blogu pozostaną same wnętrza. 

REFLEKSOWY

Łatwo mówić, trudniej zrobić, powiecie. Vandrer ma tego świadomość, dlatego sam pozostawił sobie kategorie ogólno-refleksyjną, u innych zwaną po prostu lifestylem. Vandrer ma przemyślenia, które nie mieszczą się w żadnym z powyższych tematów, a którymi nie może się z Wami nie podzielić. Dlatego na blogu pozostają wpisy z cyklu socjoSOWA, w którym Vandrer dzieli się obserwacjami na tematy społeczne. Na wszystkie drobnostki Vandrer przeznacza zakładkę #wypluwki; nadal będzie dzielił się z Wami także ciekawymi linkami w #zInternetów; a tematy dotyczące bloga i blogowania znajdziecie pod tagiem #Blogosfera.

Zapytacie, a co z MUSEm STRÖVą? Vandrer nie wyrzuca swojego pluszowego przyjaciela z blogowego życia, a jedynie przenosi jego aktywność na Fejsbuka (to element sowiego blogowania, które wymaga szczególnej pracy i przemyślenia).PYTANIE DO WAS

Co sądzicie o takim sformatowaniu bloga? O czym chcielibyście poczytać u pluszowej sowy? Co Waszym zdaniem jest bezsensu, a czego zdecydowanie brakuje? Vandrer chętnie pozna Wasze przemyślenia na ten temat:)

AvE!
Vandrer

PS.: Wpis publikowany dzisiaj w związku z trzecim dniem wyzwania blogowego Lifestylerki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Vandrer dziękuje za wszystkie komentarze. Ceni sobie dyskusję z każdym zainteresowanym:)

AvE!
Vandrer

TOP