niedziela, 20 grudnia 2015

przyPAKUJ z Vandrerem (Jak ciekawie pakować prezenty)


Wigilijny wieczór zbliża się wielkimi krokami. Vandrer zabrał się zatem ochoczo za jedną ze swoich ulubionych czynności, czyli pakowanie prezentów. Łapcie od sowy 8 efektownych sposobów na pakowanie prezentów.

Najpierw sowa przedstawi Wam 6 podstawowych sposobów pakowania prezentów według siebie, a później dorzuci garść cennych porad pakowawczych (i 2 dodatkowe sposoby).


1 - Na błyskotkę - jeśli macie bardzo duży prezent, warto przy kokardzie dodać jakiś błyszczący element (np. szyszkę pomalowaną lakierem z brokatem)
2 - Na monetę - Do prezentu można wpleść nieco bluszczu i złotą monetę (czekoladkę) na dobry znak
3 - Na kimono - idealne do pakowania książek
4 - Mroczny Bluszcz - czarny papier przełamujemy elegancką wstążką i elementem roślinnym. Plus srebrne pieczątki i mamy szał.
5 - Mroczna natura - czarny papier przełamany gałązką, szarą szyszką i odrobiną czerwieni
6 - Na ekologa - papier pakowy kolorowy, sznurek, gałązka i szyszka, wszystko naturalne i biodegradowalne
*
PAKOWANIE RADY i METODY
*


Czego potrzebuję do pakowania prezentów?
Papierów (kolorowych i nie), wstążek i wstążeczek; taśmy klejącej, taśmy dwustronnej i nożyczek. Opcjonalnie przyda się pistolet na klej lub klej (do podklejania elementów takich jak np. szyszki). Warto przed pakowaniem wybrać się na spacer i nazbierać naturalnych ozdób.


Jak zapakować nieforemny prezent (np. ubranie) ?
Sposób 7 - Na nieforemność - Aby zapakować tiulową spódniczkę Vandrer owinął ją najpierw delikatnie na małej tekturce i przywiązał wstążką. Następnie owinął kilka razy takim dziwnym materiałem na bieżnik (można użyć krepiny, byle był elastyczny, nie jak papier). Podwinął rogi do środka i zakleił taśmą dwustronną a następnie ciasno owinął wstążeczką:)

Jak pakować na kimono? 

Film instruktażowy dostępny tutaj. Instrukcja Vandrera dostępna jak sowa nauczy się dokładniej składać;)

Jak nieszablonowo podpisać prezenty?
Tutaj Vandrer proponuje użycie pieczątek z czarnym/ srebrnym czy czerwonym tuszem. Sprawdzą się idealnie:) Przy okazji sowa prezentuje sposób 8 - Na bok - polegający na owinięciu wstążki wokół węższego boku i zawiązaniu kokardy na szczycie.

Jak pakować estetycznie?
Vandrer poleca gorąco używanie taśmy dwustronnej i podwijanie rogów na równo (zamiast ich obcinania). Aby z kolei zapakować prezent w sposobie 8 jak należy, trzeba podkleić wstążkę taśmą dwustronną, żeby nam się nie zsunęła.
CO Z TEGO WSZYSTKIEGO WYSZŁO?
Jak widzicie Vandrer jest zasypany prezentami, a to jeszcze nie koniec pakowania. A Wy już zapakowaliście wszystkie prezenty? Jak Wam idzie?:)

AvE!
Vandrer


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Vandrer dziękuje za wszystkie komentarze. Ceni sobie dyskusję z każdym zainteresowanym:)

AvE!
Vandrer

TOP