czwartek, 8 września 2016

CZYTANIE KATALOGU IKEA 2017 NA ŻYWO

Katalog ikea 2017 czytanie relacja na żywo

Pamiętacie jak w zeszłym roku sowa uraczyła Was recenzją, a właściwie relacją z czytania na żywo katalogu IKEA 2016? Chcecie więcej? Vandrer zabrał się ochoczo za recenzję tegorocznej edycji, jak tylko dopadł katalog w swoje skrzydła. Ciekawi co z tego wynikło? Sowa udowodni Wam, że to nie jest kolejna ulotka ze sklepu meblowego, którą zaraz wyrzucicie do kosza.


Sówka na wstępnie przypomina, że recenzja nie jest żadnym postem sponsorowanym, a jedynie wynikiem radosnej twórczości i kilku godzin wolnego czasu. Recenzja powstała w oparciu o wydanie online, które znajdziecie tutaj. Zaczynajmy! 

Aby odtwarzać filmiki lub przesuwać strony nawigujecie strzałkami na dole i po bokach. Tym razem katalog online jest znacznie bardziej multimedialny i nie odwzorowuje 1:1 katalogu analogowego.


7.00 [Okładka] Polski katalog 2017 zaprezentowany został pod hasłem Dla wszystkich, którzy chcą żyć po swojemu. Tymczasem okładka norweskiej wersji głosi: God design er mer enn du ser czyli Dobry design to więcej niż widzisz. Która wersja podoba się Wam bardziej? Po rozwinięciu strony okazuje się, że rozgotowanie makaronu nie jest niczym co przynosi ujmę kucharzowi, więc bawmy się:)

7.01 [2] Autorzy katalogu pokazują, że umieją w żonglerkę słowną i znają różne znaczenia słowa "oczekiwania". Niestety nadal są równie nieporadni językowo jak rok temu, więc styl wprowadzenia jest słabiutki. Zwłaszcza ostatnie zdanie, które powinno brzmieć: Żegnajcie cudze oczekiwania. IKEA. Dla wszystkich, którzy chcą żyć po swojemu. Tymczasem mamy Żegnajcie oczekiwania IKEA - co brzmi nieco niezręcznie. Porzućmy jednak kwestie językowe i przyjrzyjmy się tapecie widocznej na zdjęciu. Bardziej kojarzy się ona z polskim stylem "na bogato" niż ze skandynawskim minimalizmem, który dominuje w IKEI. Hmmm...  

7.07 [3] Miska OFTAST potrafi sprawić, że jagody będą lewitować. Genialna sprawa i to tylko za 2 złote! Mówiąc poważnie, misek nigdy dość.

7.08 [4] Płyta indukcyjna do pełnej kontroli "kreowania smaków" - czyli copywriter popłynął albo lewituje unoszony przez miskę OFTAST. Sama płyta wydaje się być w porządku. Zwłaszcza, że po gotowaniu zostawia na ścianie trwały cień jedzenia. Świetny pomysł.

7.10 [5] Po rozwinięciu strony widzimy m.in. szafki LIXHULT w których widać pewną inspirację duńskimi systemami Montana, jeśli chodzi o system mniejszych i większych kolorowych szafeczek. 

7.12 [6] Vandrer zobaczył krzesło bujane GRONADAL i... właściwie to nie wie co o nim sądzić. Raczej nie w jego stylu. Natomiast domek dla lalek FLISTAT jest przeuroczy.

7.14 [7] Zapowiedź serii IKEA PS - brzmi niezwykle ciekawie. Zwłaszcza koncepcja elastycznych mebli dostosowujących się do potrzeb użytkownika.

7.15 [8] Kolekcja SALLSKAP zachęca swoją prostotą.

7.17 [9] Kiedy czytacie tekst o jadalni i liczycie ile klopsików zmieści się w jednej misce, w tle możecie usłyszeć odgłosy rodzinnego posiłku. Ciekawy pomysł:)

7.19 [10] IKEA zachęca do doskonałej zabawy na niedoskonałych przyjęciach. Zabawa będzie przednia jeśli po rozlaniu czegoś na stole położycie na nim łokcie. Filmik ilustrujący perfekcyjną nieperfekcyjność w latynoskich rytmach, jest świetny:)

7.21 [11] Koncepcja jedzenia obiadu pod stołem jak najbardziej przemawia do Vandrera. Sowy nie dziwi też ciekawy przykład szwedzkiej rodziny, w której podobieństwo widać jedynie po fryzurach. Wystrój wnętrza ze zdjęcia jest idealnie skrojony pod sowi gust (no może poza zielonymi obszyciami dywanu).

7.23 [12] Lubicie jeść w samotności? U sowy to zależy od typu posiłku. Tymczasem IKEA wyjaśnia jak działa Stolik dla jednego w filmiku na którym: książka sama się czyta, kanapka sama się je, maszynopis sam się pisze a stół nakrywa. Świetny montaż. Vandrer poleca ten film.

7.24 [13] Stół wielozadaniowy - brzmi dumnie! Na filmiku zobaczycie dzień z życia pewnego stołu. Ten to ma ciekawe życie. Nawet wybuch wulkanu go nie rusza.

7.26 [14] Wywiad z Janem Ahlsenem, zapewne nie o mchu i porostach, a o naturalności i prostocie produktów IKEA. Brzmi ciekawie. Vandrer zostawi sobie lekturę na później i przegląda dalej.

7.27 [15] IKEA wyjaśnia na filmie w jaki sposób za pomocą światła i dywanu stworzyć dobrą jadalnię. 

7.29 [16] Ramka VAXBO to przykład projektu, który jakoś do Vandrera nie przemawia. Widział już wiele takich łączonych ramek i ma z nimi jakiś wewnętrzny problem. A Wy lubicie takie trwałe kompozycje?

7.30 [18] Zestaw LERHAMN czyli IKEA stawia na prostotę i ponadczasowość, ale Vandrera nie przekonują obicia krzeseł. Reszta ok.

7.31 [19] IKEA nadal promuje jedzenie w dowolnym miejscu (niekoniecznie przy stole, ale raczej nie na suficie). Jak pokazuje filmik, idea sprawdza się w studenckim mieszkaniu. Jeśli tylko jeden z lokatorów ma żyłkę do gotowania.

7.32 [20] Jonah Reider pokazuje przepis na przegrzebki z burakami. Dla smakoszy.

7.33 [22] Lewitujący koszyk RISATORP - to zapewne kontynuacja serii z miską ze strony 3.

7.34 [23] IKEA dla FIRM, czyli zachęta do rozkręcania własnego biznesu w oparciu o skandynawskie meble. Brzmi sensownie.

7.35 [24] Vandrer zobaczył miskę TRYGG z bezami i nabrał ochoty na zjedzenie takiej słodkości. Idzie poszukać w kuchni. Reszta naczyń z kolekcji też wygląda smakowicie;) Projektant Henrik wyjaśnia na filmie w jaki sposób przebiegał proces projektowania.

7.38 [25] Przyglądamy się garnkowi SENIOR i przysłuchujemy jednocześnie odgłosom gotowania. Przyjemne.

7.39 [26] Pani na filmiku pokazuje jak gotujemu kiedy nikt nas nie widzi, ale jeśli jest sama w domu to po co jej słuchawki? Tymczasem IKEA zachęca do bycia gwiazdą w swojej kuchni. Vandrer stwierdza, że nie ma z tym problemu. Widzieliście najnowszy przepis na babeczki wykonane metodą kolażu

7.40 [27] Filmik z funkcją podglądu 360 stopni pokazujący gotowanie z udziałem gości. Niestety Vandrerowi nie działa, więc nie powie Wam co to za cudo.

7.42 [28] WOW! IKEA wymyśliła mobilną mini kuchnię. Wygląda to genialnie. SUNNERSTA - nareszcie coś do miniaturowych mieszkanek! Filmik wyjaśniający jak to działa jest idealny.  Vandrer zachwycony! Pamięta jak w akademiku korzystał z mini kuchenki na prąd, ale tamta nie była taka ładna jak ta przenośna płyta indukcyjna. Kolejny film pokazuje ideę domu mieszczącego się na jednym wózku - idealne dla młodych osób, które nie planują stabilności. Lub dla wędrowców, niekoniecznie sowitych. Właśnie takie pomysły są tym co odróżnia IKEĘ od zwykłych sklepów z meblami. Oni nie sprzedają mebli, ale idee
Ps.: Vandrer potwierdza, że sofa widoczna na filmie jest wygodna. 
Ps.2: Ok, można się przyczepić do tego, że raczej nie wynajmuje się mieszkań bez zlewu i z przyłączem wody. Ale to idea, z ideami się nie dyskutuje. 

7.49 [29] Uroczy pan pokazuje na filmie jak skutecznie gotować na małej powierzchni. Przydatne rady.

7.51 [30] Demokratyczne wzornictwo? Czyli takie w którym rządzi lud? IKEA wyjaśnia dokładnie na czym to polega, ale idea streszcza się w kilku słowach: dobry stosunek jakości do ceny na którą może pozwolić sobie wielu.

7.52 [31] Piekarnik parowy? Słyszeliście o takim cudzie?

7.53 [33] Kilka stron wcześniej IKEA pokazywała jak dobrze jest gotować nie przejmując się śmieceniem. A teraz pokazuje jak czysty, niemal sterylny wygląd kuchni, pomaga uporządkować myślenie. Dla każdego coś miłego.

7.54 [34] Promowanie gotowania z dziećmi nieco rozjeżdża się z ideą sterylnego blatu, ale samo w sobie jest świetnym pomysłem. Sprawdźcie 5 zasad gotowania z dziećmi według dzieci. 

7.55 [35] Inteligentny zlew w wykonaniu IKEI robi wrażenie. Nie ma to jak dobra organizacja zmywania. 

7.56 [36] Po co stawiać ściany jeśli jedno duże pomieszczenie możemy podzielić za pomocą centralnie ustawionego wielofunkcyjnego sześcianu. Rozwiązanie w sam raz dla posiadaczy wielozadaniowych pomieszczeń. Filmik 360 stopni pokazuje wgląd w takie mieszkanie. Co o tym sądzicie?

7.58 [37] IKEA potwierdza. Szwedzkość jej produktów nie ma granic. 

W tym momencie sowa musi przerwać relację i iść do swojej norweskiej pracy. Na szczęście w biurze będzie otoczona ikeowską szwedzkością. Wieczorem ciąg dalszy przeglądu...

20.06 [38] Sterylna kuchnia odchodzi w niebyt kiedy IKEA zaczyna promować ustawianie jedzenia na widoku tak żeby nie zapomnieć go zjeść zanim się zmarnuje. Ta idea nie przekonuje zbytnio sowy, ale zestaw pojemników do przechowywania suchej żywności w szufladach już brzmi sensowniej:)

20.09 [39] Dbanie o środowisko metodą małych kroczków, czyli np. zaprezentowanym w filmie napowietrzaniem wody. Do tego IKEA miała głowę od lat.

20.10 [40] Kolejny ciekawy filmik prezentujący ideę samogotującego się obiadu, a nie zaraz, tu chyba chodzi o mobilne półki i wózki, które można dostosowywać do swoich potrzeb. Ech... a już sowa myślała, że nie będzie musiała gotować po pracy.

20.13 [41] Personalizowanie kuchni, czyli tutaj nic nowego. IKEA po prostu wyjaśnia jak właściwie korzystać z jej produktów.

20.15 [42] Spiżarnia <3<3<3 czyli coś o czym Vandrer marzy skrycie od lat. Te wszystkie słoiki i pudełka i skrzynki i... ach!

20.19 [43] Czyżby IKEA wreszcie pozbywała się ble klopsików? A nie, tylko zapowiadają zmiany w meny z którego rocznie korzysta 640 mln ludzi na całym świecie. Wow!

20.20 [44] Dalej o klopsikach, najbardziej szwedzkim ze wszystkich szwedzkich dań. Vandrer najbardziej lubi jeść w IKEI łososia, ale ostatnio zmienili na niekorzyść sposób jego przygotowania. A jak jest u Was? Co lubicie?

20.21 [45] IKEA wprowadza nowe rozwiązania do kuchennego przechowywania i serię SMABIT czyli nóż i obieraczkę dla dzieci - czyli kontynuujemy ideę wciągania dzieci w gotowanie. Te najmłodsze mogą zaczynać w zabawkowej kuchni IKEA z pluszowymi potrawami. IKEA jest jak APPLE jeśli chodzi o sprzedawanie istniejących produktów jako nowatorskich. Specjalny mały nóż dla dzieci? Super! Ale zaraz, czym różni się od zwykłego małego nożyka? Nie ważne, kupujemy!

20.27 [46] Wchodzimy w sferę relaksu i od razu włącza się odpowiednia muzyka. To dlatego Vandrer lubi katalogii online, za muzykę i filmiki. IKEA naprawdę potrafi je przygotowywać.

20.31 [47] IKEA stwierdza, że "w domu najważniejszy jest relaks i ładowanie baterii". Ach te smartfony, dominują nad naszym życiem. Czytaliście już o komórkozie? To poważna choroba.

20.35 [48] Jej, zdjęcie się rusza. A nie, to tylko cień za oknem. IKEA namawia do umieszczania zieleni i natury we wnętrzu domu, Vandrer potwierdza, że jest to dobre rozwiązanie. 

20.36 [49] IKEA potwierdza, że tworzenie własnego pokoju dziennego to nie jest żadna filozofia i każdy sobie poradzi. Trzeba tylko odważyć się na wyjście poza schematy. Bo czy można popełnić błąd jeśli całość sprowadza się do tego, żeby to Wam się podobało? Najwyżej wnętrze będzie słabo klikalne na Insta, ale nie o to w życiu chodzi.

20.39 [50] Pasja jako reguła urządzania pokoju? Hmmm... książki, wszędzie książki!!!!

20.40 [51] No i mamy kolejną perełkę! Sofa VALLENTUNA - czyli IKEA stawia na pełną elastyczność i mobilność mebli. Koniecznie zobaczcie film wyjaśniający jak działa to rozwiązanie. Vandrer stwierdza, że jest idealne do muntifunkcjonalnych przestrzeni.

20.43 [52] Bardzo fajnie urządzone wnętrze na zdjęciu do tekstu o życiu rozkładanej sofy. Tak, coraz mniej ludzi mieszka w ogromnych dwupiętrowych domach. Nowe pokolenie ludzi żyje w mieszkaniach, a te wymagają rozwiązań, które dostarczy nie kto inny jak IKEA. Sowa musi jednak przyznać, że w pewnym momencie największym marzeniem staje się posiadanie łóżka, które jest tylko łóżkiem. Ech... Filmik o życiu sofy też niczego sobie. Ciekawe czy te babeczki też są samopiekące się.

20.47. [53] Grunt to śmiać się z rozlanej herbaty i wyrwanego z rąk tabletu. Vandrer specjalizuje się w takich akcjach więc cieszy go, że IKEA to rozumie;)

20.53 [54] Filmik o tym jak zaaranżować przestrzeń dzienną do potrzeb dzieci, albo raczej jak one same ją aranżują. Misja, znajdź kuzyna Vandrera na filmie:) Kto widzi?

20.55 [55] Nowe poduszki! Sowa jakoś nie gustuje w tych ikeowskich (lubi tylko tę z rudzikiem), ale za to dzisiaj kupiła sobie kolejną do budowania jesiennego nastroju. Hmm tylko gdzie je wszystkie pomieścić?:)

20.57 [56] To chyba największa rewolucja. IKEA odkryła jak zmusić dzieci do sprzątania po sobie. Hmmm ciekawe czy działa.

20.58 [57] IKEA ma program stypendialny wyrównujące szanse młodzieży? Sowa pierwsze słyszy, ale brzmi to ciekawie. Dobry PR zawsze się przyda.

20.59 [58] Współpraca IKEI z UNICEFEM? Nauka poprzez zabawę? Vandrer dowie się o tym więcej i stworzy osobny artykuł. Ciekawa sprawa.

21.00 [60] Matpaka! Czyli coś bez czego skandynawowie nie wyobrażają sobie życia. Norweg nie pójdzie do pracy bez kanapek na lunch. Ale żeby zaraz promować na zdjęciu szpinak? To już przesada. Ble...

21.03 [61] Gif z ruszającą się sofą VALLENTUNA. Vandrer jest nią zachwycony. To naprawdę rozwiązanie na miarę współczesnych potrzeb. Co myślicie?
Na stronie obok o Tekstyliach mówi pani z Australii, wcześniej był ktoś z Węgier, USA itd... Fajnie, że w filmikach nie występują tylko Szwedzi, ale ludzie z całego świata. Jak zjedziecie do samego końca strony, pod oświetleniem będzie filmik o tym jak zabawki bawią się same w pokoju. Genialne!

Na tym kończy się dział Relaks i zaczyna Organizacja. Vandrer robi sobie zatem przerwę w pisaniu przeglądu bo życie wzywa. Sowa wróci do Was jutro i może tym razem uda się dokończyć całość. 

Dzień 2 czyli kontynuujemy przegląd.

16.29 [62] Dział organizacja i towarzyszący mu dźwięk przewracania kartek. Od razu chce się porządkować, zobaczmy co proponuje nam IKEA. Szafki i regał z serii VALJE wyglądają całkiem całkiem. Proste i urocze.

16.31 [63] IKEA opracowała szereg rozwiązań dla użytkowników wszelakiej maści sprzętów elektronicznych, tak żeby ludzie nie gubili się więcej w poplątanych kablach. Meble idą z duchem czasu.

16.33 [64] IKEA proponuje spójne rozwiązania dla blogerów freelancerów pracujących w domu. Macie domowe biuro? Co o tym sądzicie? 

16.35 [65] IKEA uważa, że jeśli odpowiednio urządzisz przedpokój to skończą się poranki w biegu i chaosie. Hmm... Vandrerowi to nie pomoże, bo dodatkowe 5 minut drzemki jest bezcenne! Zawsze.

16.37 [66] FABRIKOR czyli witryny wracają do łask. Co sądzicie o takim eksponowaniu przedmiotów? Sowa raczej woli mieć wszystko ukryte. Małe przedmioty powodują optyczny chaos, a tego Vandrer woli unikać.

16.38 [67] Garderoba jako "ściana" dzieląca pomieszczenie. Tylko kto będzie dbał o idealny porządek? Sowa chyba woli mieć ubrania poza zasięgiem wzroku. Patrz punkt wyżej. Rozwiązanie zapewne sprawdzi się w przypadku artystycznych dusz.

16.40 [68] Wiecie, że IKEA wymyśliła system "płaskich paczek" czyli rozkręcanych mebli w 1956 r? Chwała im za to, bo od tamtej pory przewożenie mebli stało się dużo łatwiejsze.

16.43 [69] Chcesz lepiej zorganizować swoją szafę? Najpierw przeczytaj kilka modowych poradników o tym co ubierać, a potem przyjdź do IKEI po sprawdzone sposoby na przechowywanie tego co wybierzesz. Nowy miętowy PAX jest śliczny. Zupełnie nie w stylu Vandrera, ale śliczny:)


16.46 [70] Film prezentuje jak stworzyć garderobę marzeń na bogato choć małym kosztem. Vandrer nieco martwi się o kurz ale i tak podoba mu się to rozwiązanie.

16.48 [71] Szafa bez wiercenia sprawdzi się w przypadku studenckich mieszkań. Vandrer używa już od roku wiszących półek na rzepach i jest z nich mega zadowolony.

Internet, życie i podwieczorek wciągnął sowę na kilka godzin. Wracamy do przeglądu.

19.15 [72] Pudełka jako sprawdzony poskramiacz chaosu! To sowa lubi!

19.19 [73] Filmik o tym jak dziecko może przekonać rodziców do sprzątania po nim zabawek. Sprytne.


19.26 [74] IKEA uczy o urokach rodzicielstwa i przy okazji podrzuca rozwiązanie jak zmieścić łóżeczko w sypialni.

19.28 [75] Na stronie zamieszczono materiał o uchodźcach i o tym jak Fundacja IKEA pomaga na polu zapewnienia ludziom przejściowego domu.

19.32 [76] Karafka 365+ czyli coś co podbiło serce Vandrera. Wygląda świetnie, ciekawe jak w użytkowaniu.

19.34 [77] STUVA - czyli jeden z ulubionych projektów Vandrera. To łóżko-biurko-szafa w jednym. Idealne rozwiązanie jeśli w pokoju gości więcej niż jeden dziecięcy lokator.

19.36 [78] IKEA tłumaczy, że jej meble dzięki swojej modułowości idealnie wpisują się w każdą przestrzeń. Vandrer potwierdza, sam mieszka w małym mieszkanku i dzięki ikeowskim rozwiązaniom wyciska z przestrzeni maksimum miejsca do przechowywania. To jak budowa z dopasowanych do siebie klocków, które możesz dowolnie ze sobą zestawiać w zależności od swoich aktualnych potrzeb. To naprawdę działa i to chyba coś za co najbardziej sowa ceni IKEĘ. Proste i optymalne rozwiązania.  Na drugiej stronie znajdziecie sporo różnych ustawień szafy PAX - każdy znajdzie coś dla siebie.

19.41 [79] Przechodzimy do działu spanie, czyli ulubionej strefy Vandrera! Jak już wiecie kładzenie się do łóżka to najulubieńsza czynność wykonywana przez sowę;)  Na zdjęciu widzimy ciekawe rozwiązanie - wysunięcie łóżka nieco na środek pokoju pozwoliło ukryć za nim szafę. Do rozważenia.

19.47 [81] IKEA radzi jak w trzech krokach stworzyć sypialnie swoich snów. Hmm... pani na filmiku zasłoniła okna po to, żeby włączyć sobie lampkę i czytać w łóżku. Wydaje się dziwne? Nie jeśli mieszkasz w Skandynawii i w lecie do 23 na zewnątrz jest nadal jasno.

19.50 [82] Na tej stronie możecie obejrzeć w jaki sposób w godziwych warunkach powstają ręcznie tkane indyjskie dywany sprzedawane w IKEA. Vandrer już kiedyś o tym słyszał i przyznaje, że robi to wrażenie.

19.54 [83] Zastosowanie sofy VALLENTUNA, czyli pokój dzienny będący jednocześnie sypialnią. Codzienność wielu ludzi i sów.

19.55 [84] IKEA radzi, żeby przygotować się do wyjścia dzień wcześniej dzięki temu można dłużej spać. Vandrer całym pluszowym sercem jest za taką ideą:)

19.57 [86] IKEA ma radę na wszystko, nawet na to jak urządzić wspólną przestrzeń kiedy para decyduje się zamieszkać razem a ma inne gusta. Vandrer zastanawia się tymczasem ile czasu zajmuje produkcja takich filmików na których wszystko samo się ogarnia:)

19.58 [87] Kilka wypowiedzi ludzi na temat tego kiedy dom staje się domem.

20.01 [88] Prywatność na wspólnej przestrzeni, czyli o ścianach zrobionych z niczego.

20.04 [89] Vandrer jakoś nie kupuje idei wstawiania do sypialni dodatkowego łóżka dla dziecka, jeśli to ma już swój pokój. Hmm...

20.05 [90] Chmurki na zdjęciu z sypialni dziecka poruszają się w magiczny sposób. Dziecięce łóżko o regulowanej długości to też świetna sprawa.

20.09 [91] Pan o miłym uśmiechu wyjaśnia, że żeby dobrze zaprojektować pokój dziecka trzeba usiąść na podłodze i popatrzyć na pokój z perspektywy dziecka - proste a genialne. Dodatkowo podkreśla, że IKEA dba o bezpieczeństwo produktów w 100% co jak rozumiem ma odnieść się do amerykańskiej afery z przewracającymi się na dzieci regałami (takie rzeczy tylko w Ameryce).

20.10 [93] IKEA na każdym kroku podkreśla, że meble należy przymocować do ściany dla większego bezpieczeństwa. Teraz Vandrer jest już pewny, że to pokłosie tamtej afery.

20.12 [94] Przegląd produktów z działu Spanie. Pani Tammy wyjaśnia, że jak wejdziecie do działu sypialnia w IKEI nie dziwcie się pytaniom zadawanym przez sprzedawców. Oni po prostu dopasowują najlepszy materac do waszych potrzeb. Vandrer zatracił się w przeglądaniu zdjęć łóżek. Znalazł też absolutnie przeuroczą poduszkę FJADERMOLN - chmurkę:)

20.23 [95] Przechodzimy do działu łazienka i słyszymy odgłos wody płynącej z kranu.

20.25 [96] Rzeczywiście łazienki w wynajmowanych mieszkaniach to miejsca które budzą największe kontrowersje. Potrafią być straszne, czego nie zmieni nawet dodatkowy dywanik z IKEI.

20.26 [97] Filmik 360 stopni o tym jak podzielić łazienkę między różnych domowników, ale niestety Vandrer nie może go odtworzyć.

20.27 [99] Zrównoważony rozwój w łazience. To brzmi ciekawie.

20.30 [100] Meble z papieru? W IKEA to możliwe, a co najciekawsze współodpowiedzialną tej innowacji jest polska projektantka Maja Ganszyniec. Super!

20.36 [101] IKEA radzi, że jeśli nie mieścisz się w łazience musisz wyjść z meblami poza nią. Hmm...

20.39 [103] Biurko PAHL rośnie wraz z dzieckiem, czyli kontynuacja myślenia, które stoi za rosnącym łóżkiem. IKEA jest przyjazna rodzinnemu budżetowi.

20.41 [105-111] IKEA daje się poznać. Dbają o to, żeby zakupy u nich były jak najprzyjemniejsze. Dla sowy to niemalże rytuał. Plus wachlarz dodatkowych usług (niektóre trochę kosztują) i oferty pracy w IKEI, nic dodać nic ująć.

KONIEC

Sowa musi teraz przetrawić co przeczytała i jutro opublikuje nowy post oceniający cały katalog. Bo tutaj zrobił się już tasiemiec. 

A Wy jak oceniacie nowy katalog? Macie podobne spostrzeżenia jak Vandrer?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Vandrer dziękuje za wszystkie komentarze. Ceni sobie dyskusję z każdym zainteresowanym:)

AvE!
Vandrer

TOP