sobota, 29 lipca 2017

17 darmowych sowitych lektur na 2017Plucha za oknem, kocyk otula miękko pluszowe skrzydełka a w głowie Vandrera pustka. Żaden pomysł na wpis nie wydaje się dość dobry. Sowa zainspirowana wpisem Andrzeja Tucholskiego dzieli się więc z Wami listą sowitych lektur, które możecie pobrać za darmo. Kto chętny?


Sprawdźcie także koniecznie listę Andrzeja (klik), a potem zaczytajcie się w pozostałych wpisach na tym niezwykle inspirującym blogu. 

Do końca czytelniczego roku pozostało jeszcze 6 miesięcy, więc na pewno znajdziecie czas na którąś z tych literackich perełek. Jesteście z tych co to ebooka kijem od szczotki nie tkną? W takim razie sowa zaprasza do biblioteki.


Darmowa literatura na światowym poziomie 
Aboslutny must read. Sowa posiada wydanie papierowe, które przeczytała już wielokrotnie. To ten typ książki, który z każdym kolejnym czytaniem ujawnia coś nowego. Plus absolutnie najgenialniejszy w historii akapit rozpoczynający książkę. Obłęd!Ulubiony kontynentalny sowity poeta. Taplanie się w egzystencjalnym błotku nigdy nie było tak przyjemne. Smród życiowej zgnilizny może uderzyć do głowy. Czytacie na własną odpowiedzialność.Ta lektura jest magiczna. Nie pytajcie dlaczego. Po prostu zacznijcie czytać i dajcie się zawładnąć kunsztowi literackiemu Balzaca. Sowie zabrakło ukochanej Smugi Cienia, ale znajdziecie tutaj inne powieści genialnego Conrada, z Lordem Jimem na czele. Nikt tak nie pisze o relacji człowieka i morza. Nikt.Mistrz krótkiej formy w całkiem sporym wyborze. Lektura dla tych, którzy mają wolną godzinkę na połknięcie małej literackiej perełki.Sowa nie zna jeszcze książek  ACD co uznaje za plamę na swoim czytelniczym honorze. Pora to zmienić.Podobnie rzecz się ma z Faustem. To już nie jest plama, to potwarz wymierzona całej klasyce. Tym bardziej, że na sowitej półce stoi piękne historyczne dwutomowe wydanie. Ech...Sowa przeczytała wiele fragmentów, ale może wreszcie nadeszła pora na całość.Sytuacja analogiczna jak z Kantem. Sowa przewiduje lekturę pełną pożywek do rozmyślań.
Poradnik jak knuć wyszukane intrygi i doprowadzać je do końca z mściwym uśmiechem na twarzy. Od wydania minęły już wieki, ale pożądanie i zemsta nadal aktualne. Jeden z nieoczywistych klasyków.Nie jest to łatwa lektura, sowa rozpoczynała ją wiele razy. Ale kiedy już się przeczyta można pozwolić myślom odpłynąć w bardziej górnolotne rejony. Geniusz. Sowa nie doda nic więcej. Ulubiony poeta w kategorii emigracja. Vandrer postanowił zacząć swoją przygodę z Poe od tej pozycji, zobaczymy czym to się skończy. Zapowiada się sowicie.Czyli kolejny klasyk zalegający na sowitej półce. Wypada przeczytać, bo o pisarskim kunszcie autora w świecie głośno.Wolne lektury dysponują pokaźnym zbiorem Szekspira. Vandrer postanowił więc nadrobić Burzę.Dla wielbicieli klasyki Sci-Fi. Sowa poleca.Na liście klasyków, na których lekturę należy  znaleźć właściwy moment w życiu. Może już niebawem.


Sowa przygotowując swoją listę pobrała kilkanaście innych książek i już świerzbią ją skrzydełka, żeby zabrać się do lektury. Jeśli szkoda Wam czasu na czytanie, możecie sprawdzić ofertę darmowych audiobooków.

Czy to czytania ebooków konieczny jest czytnik? Nie, ale...

Czytniki mają nad tabletami i telefonami tę przewagę, że e-ink (specjalny wyświetlacz) nie męczy oczu podczas czytania, podobnie jak zwykła książka. Dlatego każdy wielbiciel ebooków powinien na dłuższą metę znaleźć sobie jakiś czytnik. >>> Czytaj dalej o zaletach ebooków...

O inicjatywie Wolne Lektury poczytacie tutaj i tutaj.


To jak, sowa zachęciła Was do lektury? :)

Ave!
Vandrer

1 komentarz:

Vandrer dziękuje za wszystkie komentarze. Ceni sobie dyskusję z każdym zainteresowanym:)

AvE!
Vandrer

TOP